Як зрозуміти самого себе.

Життєвого успіху можна добитися, лише зрозумівши самого себе. Щастя приходить до того, хто знає мету життя і адекватно оцінює свої можливості. Людина, яка знає, для чого він народився на світ і як реалізувати себе в житті, по-справжньому щасливий. Тому зрозуміти себе - найважливіше завдання для кожної людини. Допомогти зробити це можуть психологічні вправи.
Вам знадобиться
  • папір, кольорові олівці, дзеркало.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу, олівці і намалюйте себе так, як вам більше подобається, в тому образі, в якому ви себе бачите. Ви можете зобразити себе у вигляді тварини чи якогось істоти, одягненим або оголеним.
2
Подивіться на малюнок і дайте відповідь на вопроси.- Яких квітів на малюнку найбільше? - На малюнку ви знаходитесь один або в суспільстві кого-небудь? - Чи є на малюнку емоції? - Активні ви чи пасивні, без одягу або одягнені ? - Заповнено Чи повністю простір аркуша чи ні? - Контур малюнка чіткий або переривчастий? - Чи всі ви зобразили, що хотіли, або щось не вдалося? - Чи всі частини тіла є на малюнку, і пропорційні вони?
3
дивимося в дзеркало протягом 10 хвилин. Розгляньте себе уважно. При бажанні можна роздягнутися. Яке враження ви на себе справили? Які особливі прикмети у вас є, щоб можна було описати себе? Які фізичні дані вам не сподобалися, і їх хотілося б поліпшити? Які частини тіла вам сподобалися? Уявіть свої недоліки в гіпертрофованому вигляді або у відображенні кривого дзеркала.
4
Напишіть на аркуші паперу десять слів, повністю вас характеризують. Кожній якості поставте оцінку від 1 до 10, в залежності від його важливості.
5
Проаналізуйте, скільки позитивних, скільки нейтральних і скільки негативних якостей ви написали. Яке з визначень найбільш яскраво вас характеризує?
6
Уявіть, що ви дивитеся кіно про ваше життя. Визначте, хто виконує головні і другорядні ролі. Подумайте про сюжетної лінії, кульмінації та розв'язки. Подумайте, який ваш життєвий шлях? Яку мораль можна витягти, подивившись цей фільм? Як поводяться глядачі під час і після показу фільму?
7
Напишіть на аркуші паперу в стовпчик п'ять найкращих моментів свого життя і п'ять найгірших. Навпаки кожної події напишіть причини того, чому воно сталося, що цьому сприяло. Яка була ваша роль у цій ситуації?
8
Уявіть, що створений ваш двійник, який має на меті дискредитувати вас в очах оточуючих. Він дуже схожий на вас і добре маскується. Але є одна таємниця, особистий секрет, за допомогою якого вас можна відрізнити. Що це за таємниця, і хто її знає?
9
Подумайте про свої подальші плани на життя. Розгляньте кожну конкретну мету окремо. Що ви робите для їх здійснення? Протягом якого періоду часу вони повинні втілитися в життя?
Зверніть увагу
Вправи для того, щоб зрозуміти себе, вимагають уваги і зосередженості.
Корисна порада
Якщо ви визначили, що у вашому житті головне, якими ідеалами ви живете, значить ви близькі до того, щоб зрозуміти і реалізувати себе.