Як починати партію в шахи. Як добре розіграти початок партії в шахи.

Початок шахової партії називається дебютом. Шаховий дебют - перша стадія гри (10-15 ходів). Він, як правило, закінчується рокіровкою короля. За нею йдуть ще дві стадії: міттельшпіль, - етап рішучих комбінаційний дій, - і ендшпіль - кінець гри. Початок шахової партії визначає подальшу гру. На цій стадії формується характер боротьби, і якщо ви погано розіграли дебют, то, цілком імовірно, програєте всю партію . Щоб уникнути цього, потрібно знати про основні принципи дебютного розвитку.
Вам знадобиться
  • - Шахова дошка;
  • - набір фігур для гри в шахи;
  • - елементарне знання правил гри.
Інструкція
1
Головна мета шахового дебюту - швидка мобілізація, тобто виведення фігур на найсильніші позиції. Найважливішим принципом мобілізації є системність. Всі ваші фігури повинні розвиватися, як єдине ціле. Ніколи не грайте тільки однією фігурою. Пам'ятайте золоте правило воєнного часу: будь-яка атака, не прикрита з тилу, приречена на провал.
2
На початку шахової партії ніколи не грайте ферзем. Ферзь - найдорожча фігура. Він стоїть дев'яти пішаків. Діючи поодинці, ферзь стане легкою мішенню. У той час як противник розвивається, ваш ферзь буде бігати по дошці, рятуючись від атак. Ви втратите темпи розвитку і програєте партію .
3
Економте темпи розвитку. Ніколи не ходіть однією фігурою двічі - втрачаєте темп. Уникайте ситуацій, коли ваша фігура змушена робити зайвий хід. Ваша задача, як гравця, вибрати з безлічі ходів найкращий.
4
Як казав великий Філідор: «Пішаки - душа шахів». Вибудовуйте сильну пішакових ланцюг, не давайте супротивникові рубати пішаки безкарно. Правильно вибудувані, вони перешкодять легким фігурам супротивника. Ворог не зможе «на повному скаку» увірватися в ваш табір. Пішаки ж, у свою чергу, добре прикриють вашу атаку.
5
Швидко захоплюйте сильні позиції. Найсильніша позиція будь-якої фігури - центр дошки. Чим ближче фігура до центру, тим більше її маневреність, вплив. Якщо вам вдасться захопити центр дошки, ви отримаєте тактичну перевагу, яке, можливо, приведе вас до перемоги.
6
Захищайте короля. Він, як найбільш вразлива фігура, повинен бути надійно захищений. Єдиний спосіб захистити короля - зробити рокіровку з урахуванням розташування фігур противника, щоб зміцнення не виявилося під прямою атакою.
7
Не намагайтеся відразу ж, на початку шахової партії, атакувати ворожого короля. Створіть стратегічний план. Направте атаку на слабкі позиції супротивника.
8
Друга стадія ігри, міттельшпіль, вважається стадією активних комбінаційних дій. Простір тактичних маневрів у міттельшпілі залежить від гри на початку шахової партії. Розігруючи дебют, намагайтеся передбачити в якій позиції опинитеся по закінченні.
Зверніть увагу
Бережіть пішака! Тільки на початку шахової партії здається, що вона нічого не означає, але на третій стадії гри, в ендшпілі, пішаки вирішують результат боротьби.
Корисна порада
Зазвичай найбільш вразливими місцями є флангові пішаки, які стоять на другій лінії після коней і слонов.Чтоби навчитися передбачати результат дебютної боротьби, необхідно вивчати Теорію Дебютів.