Як пов'язати двоколірний шарф.

Шарф давно вже став невід'ємним предметом гардеробу практично кожної людини. Він може бути виконаний з різних матеріалів і служити для різних цілей. Теплий двоколірний шарф в смужку, який зігріє вас в холодну погоду, не так важко пов'язати самостійно.
Вам знадобиться
  • - 300 г вовняної пряжі c поліамідом, двох кольорів;
  • - спиці №3,5.
Інструкція
1
Наберіть 61 петлю на спиці № 3,5 нитками одного кольору. Далі в'яжіть прямо лицьовими і виворітними рядами наступним малюнком: 1 кромочная петля, 2 петлі перлового візерунка, 55 петель гумки, 2 петлі перлового візерунка, 1 кромочная.
2
Запам'ятайте, як правильно в'яжуться візерунки. У дрібному перловому візерунку на лицьових рядах чергуються 1 лицьова і 1 виворітна петлі. На виворітних рядах всі петлі пров'язуються навпаки. Лицьові - виворітними, а виворітні - лицьовими. Щоб зв'язати звичайну гумку, потрібно запам'ятати що, лицьові ряди припускають чергування 1 лицьовій і 1 виворітного петель. В виворітних рядах всі петлі пров'язуються по малюнку. Лицьові - лицьовими, а виворітні - виворітними петлями.
3
Чергуйте кольорові смуги, при цьому пров'язуючи візерунки. Можна в'язати смуги такої ширини, яка вам подобається. В даному випадку смуги чергуються кожні чотири ряди, через два лицьових і два виворітних. Не забувайте при зміні кольору робочої нитки перехрещувати допоміжну нитку при пров'язуванні першої петлі ряду. При цьому намагайтеся не стягувати полотно.
4
Закрийте петлі, коли ваш шарф буде пов'язаний довжиною в 1,2 м. Прикрасьте кінці шарфа бахромою в дві нитки, довжиною приблизно в 6 см.
5
Ви можете самі визначити розміри шарфа. Щоб він вийшов саме тієї довжини і ширини, яка вам потрібна в готовому вигляді, необхідно попередньо зв'язати зразок. Потім зробити розрахунок петель. Для цього потрібно заміряти кількість петель в 1 см і просто помножити на ширину шарфа. Далі необхідно врахувати, що при пранні ваш шарф може витягнутися. Тут допоможе пов'язаний зразок. Зволожите його і перевірте, на яку величину він витягнувся по відношенню до пов'язаної довжині. Наприклад, якщо після прання ваш зразок в 10 см витягнувся на 2 см, то це означає, що при пов'язаної довжині вашого шарфа в 1 метр вам слід врахувати, що він витягнеться як мінімум на 20 см. Залежно від тяжкості ниток він може бути ще трохи довші.
Корисна порада
Коли ви перете в'язану річ, злегка стискайте її руками, не тріть її і не викручуйте.