Як визначити материнську плату на комп'ютері.

Материнська плата є головним компонентом комп'ютера. Саме від неї залежить вся конфігурація ПК. Якщо ви задумали купувати до комп'ютера нову деталь, вам необхідно знати модель вашої системної плати і її характеристики. В іншому випадку ви можете придбати комплектуючі, які будуть не сумісні з вашим ПК.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Найпростіше дізнатися, яка материнська плата встановлена на комп'ютері - це подивитися технічну документацію. Серед технічної документації є окрема книжечка по материнській платі. У ній можна прочитати не тільки назва системної плати, але також і її характеристики. Однак при покупці вже зібраного комп'ютера далеко не завжди видаються документи на кожну деталь, і керівництва до материнської плати там може не виявитися. Або, може бути, ця книжечка попросту загубилася.
2
Подивитися модель материнської плати можна також при включенні комп'ютера. Відразу після того, як ви включите ПК, на екрані вашого монітора буде відображено назву материнської плати. Але там вказується тільки модель без будь-яких характеристик.
3
Для того щоб дізнатися, яка материнська плата встановлена (її модель, тип і характеристики), найкраще скористатися додатковими програмами моніторингу і діагностики ПК. Одна з кращих у своєму роді програм - це AIDA64 Extreme Edition. Скачайте її і встановіть на свій комп'ютер. Запустіть програму. Дочекайтеся завершення процесу збору інформації про систему. Після цього ви потрапите в основне меню програми.
4
В основному меню зверніть увагу на праве вікно. Тут відображені основні компоненти комп'ютера. Виберіть компонент «Системна плата». В наступному вікні також виберіть компонент «Системна плата». З'явиться повністю вичерпна інформація про материнську плату: назва її моделі, типи інтерфейсів, форм-фактор, версія сокета та інші характеристики.
5
Знизу вікна будуть посилання на сайт виробника вашої материнської плати, посилання на оновлення драйверів і на оновлення БІОС. Щоб оновити драйвера, клацніть двічі лівою кнопкою мишки на посилання «Завантаження оновлень драйверів». Сторінка, з якої можна буде оновити драйвера, відкриється у вашому браузері.
При установці свіжої версії BIOS і останніх драйверів для материнської плати необхідно точно знати модель пристрою. Але це не так легко зробити, якщо комп'ютер знаходиться на гарантії, і на болтах наклеєні захисні пломби - тобто ви не можете подивитися на плату , не порушивши гарантії. У такому випадку потрібно подивитися на модель материнської плати, використовуючи програмні засоби.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - програма Everest.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Виконати». Введіть в рядок команду dxdiag і натисніть Enter на клавіатурі. Ця команда викличе утиліту DirectX, яка виведе на екран повну інформацію про комп'ютер і його комплектуючих. На першій вкладці «Система» вказані основні параметри - поточні час і дата, ім'я комп'ютера і операційна система. Трохи нижче в поле «Виробник комп'ютера» і «Модель комп'ютера» вказані необхідні дані - точна модель материнської плати.
2
Ви також можете дізнатися модель материнської плати, зайшовши в BIOS при завантаженні комп'ютера. Для цього потрібно відразу після включення натиснути кнопку Del (на деяких комп'ютерах це можуть бути кнопки F2 або Esc). Щоб відразу зайти в BIOS, потрібно натискати потрібну клавішу після включення або перезавантаження комп'ютера, тобто як тільки починає завантажуватися.
3
Існують сервісні програми, які також можуть зібрати і вивести на екран необхідну інформацію, такі як Everest, SiSoftware Sandra, Bios Agent та інші. Їх можна легко знайти в інтернеті і встановити на комп'ютер. Знайти програму Everest можна на сайті www.softportal.com. Встановіть це програмне забезпечення на комп'ютер. Як тільки запустите утиліту, перед вами відкриється вікно, в якому буде представлений список всіх пристроїв і параметрів вашого комп'ютера. Вибираєте потрібні вам вкладки, і дивіться відповідну інформацію.
4
Також варто відзначити, що дана програма при неправильному використанні може нашкодити комп'ютеру, тому обережніше варто працювати з нею. Не варто оновлювати BIOS, якщо ви не знаєте точну модель материнської плати. Розбіжність мікропрограми може привести до виходу з ладу самої материнської плати. Зрештою, повний опис комплектуючих повинно бути вказано в гарантійному талоні на комп'ютер, який вам повинні були видати при покупці.