Як вирізати зірку з паперу.

Папір ідеально підходить для виготовлення простих і забавних саморобок. З чистого аркуша можна за пару хвилин змайструвати кораблик або паперовий літак, модель револьвера або об'ємний кульку. А от чи можна вирізати з паперу таку складну фігуру як п'ятикутна зірка? Виявляється, можна, і для цього вам не знадобляться ні транспортир, ні циркуль з лінійкою. Вирізати зірку з паперу по силам навіть дитині, який вміє поводитися з ножицями.
Вам знадобиться
  • Кольоровий папір або картон, ножиці, клей
Інструкція
1
Візьміть стандартний аркуш паперу формату А4 і зігніть його навпіл (як показано на малюнку).
2
Подумки зробіть позначку посередині нижнього краю отриманого здвоєного прямокутника. Правий верхній кут прямокутника загніть до цієї уявної відмітки. Проведіть по згину пальцем, щоб гарненько зафіксувати його.
3
Тепер загніть правий нижній кут фігури в сторону гіпотенузи трикутника.
4
Єдиний верхній кут загніть тому.
5
Від отриманої складеної фігури відріжте зайву частину, слідуючи малюнку. Кути на зірці будуть тим гостріше, чим гостріше ви зробите кут зрізу.
6
Тепер, щоб отримати ефект об'ємної фігури, загніть грані зірки в потрібному напрямку. Зірка готова. Її можна використовувати як шаблон для дитячих аплікацій, малювання або різноманітних виробів з паперу .
7
При бажанні ви можете зробити кілька зірочок різних розмірів. Для цього зігніть альбомний аркуш навпіл, потім ще раз зігніть - в результаті у вас вийде чотири однакових заготовки прямокутної форми для невеликих зірочок.
8
З двох зірок, вирізаних за шаблоном, також можна змайструвати об'ємну зірку. Намалюйте на кольоровому папері дві заготовки для зірки. По обидва боки кожного променя прірісуйте вузькі клапани у вигляді трапецій - вони знадобляться для склеювання двох половинок. Виріжте обидві половинки зірки разом з клапанами. Місця згинів посередині променів зігніть для додання фігурам обсягу. Загнуті всередину клапани приклейте один до одного, з'єднавши половинки.
9
З двох зірок, вирізаних на нашу шаблоном з дуже щільної паперу або картону двох різних кольорів, неважко зробити ще один варіант об'ємної зірки. Вирізавши обидві зірки, зробіть в однієї з них надріз зверху до середини фігури, а в іншої - знизу, також до геометричного центру зірки. Залишилося з'єднати зірки між собою, вставивши одну в іншу за допомогою пазів під прямим кутом. Така різнобарвна зірка прикрасить будь-яку новорічну ялинку.
Печиво у вигляді зірочок стане відмінним доповненням до новорічного чи різдвяного столу. Зірочки з марципану прикрасять святковий торт. Вирізати їх краще всього по викрійці. Але на святковому столі зірки не обов'язково будуть п'ятикутними. Кількість променів може бути будь-яким, як і їх довжина.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - креслярські інструменти;
  • - тісто;
  • - марципанова маса;
  • - цукрова пудра;
  • - харчові барвники;
  • - скалка;
  • - гострий ніж;
  • - алюмінієва банка.
Інструкція
1
Зробіть викрійку. Папір краще взяти щільніше, особливо якщо ви збираєтеся вирізати багато зірочок. Для п'ятикутної зірки накресліть коло і проведіть з центру 1 радіус. Центральний кут за допомогою транспортира розділіть на 5 рівних частин і проведіть ще 4 радіусу. Це і буде довжина променя.
2
Кожен кут між сусідніми радіусами розділіть навпіл. Проведіть через ці точки лінії і відкладіть на них від центру рівні відрізки. З'єднайте отримані точки з місцями перетину радіусів з колом. Виріжте зірку. Оскільки при випічці форма зірочки трохи зміниться, то велика точність в даному випадку не обов'язкова. Можна взагалі поділити кути на око.
3
Посипте стіл борошном. Розкачайте тісто, щоб вийшла коржик товщиною приблизно 0,5 см. Накладіть викрійку і гострим ножем виріжте зірочки. Ніж краще взяти з тонким лезом. Після цього вам залишиться тільки викласти готові фігурки на деко і випекти печиво в духовці.
4
Можна зробити і багаторазову формочку, причому у вигляді будь фігурки. Викрійку зробіть з картону за описаним способом.
5
Від алюмінієвої банки відріжте кришку і денце. Тонкий алюміній ріжеться дуже легко навіть звичайними ножицями. Роз'єднаєте або відріжте шов і вирівняйте бічну поверхню.
6
Відріжте від отриманого листа смужку шириною приблизно 2 см. Зігніть її за формою викрійки. Кінці з'єднайте з допомогою металевої скріпки звичайним канцелярським степлером. Якщо довжини не вистачить, відріжте ще смужку і прикріпіть її до першої. За допомогою такої саморобної формочки можна нарізати скільки завгодно зірочок.
7
Зірки з марципану вирізаються приблизно так само, як з тіста. Марципанову масу змішайте з цукровою пудрою у співвідношенні приблизно 4: 3. Отриманий «пластилін» розділіть на частини і додайте харчові барвники.
8
Розкачайте коржі. З марципану зручніше вирізати формочкою, хоча можна і гострим ножем. Якщо ви хочете поверхню саморобного торта прикрасити великою зіркою, виріжте її по викрійці. У цьому випадку поверхня верхнього коржа можна змастити, наприклад, повидлом або джемом, а зверху покласти зірку.