Як поміняти пробки. Як поміняти термостат в опелі.

Включили ще одну люстру, і раптом світло згасло по всій квартирі: «вибило пробки ». Швидше за все, була перевищена максимальне навантаження на запобіжник або сталося коротке замикання.
Вам знадобиться
  • -запасні запобіжники;
  • -електрічеський пробник;
  • -Тонкий мідний дріт.
Інструкція
1
Якщо у вас на електрощиті вкручені звичайні керамічних пробки , ймовірно, що в одній з них перегорів плавкий предохранітель.Виверніте пробку. Вийміть з передньої частини виступаючий керамічний циліндрик з металевими ковпачками на торцях - це і є запобіжник. Усередині трубочки поміщена дріт певного перетину. Діаметр вставок також різний при однаковій довжині. Це називається «захист від дурня». Вставка діаметром 6 мм витримує струм в 6 ампер, 8 мм - 10А, 10мм - 15А і 12 мм на 20А. Як бачите, переплутати і вставити завищену по струму вставку невозможно.Проверіть, чи цілий запобіжник, можна за допомогою електр. тестера або найпростішого лампочного пробника. Якщо ж у пробці підгорів контакт, не можна обмежуватися заміною вставки - її треба менять.Еслі у вас про запас є відповідні вставки, просто замініть згорілу і вверніть пробку. Якщо ні - то тимчасово можна поставити «жучок». Послідовність ремонту електричного запобіжника детально показана на малюнку. При першій можливості замініть «жучок» на заводський запобіжник.
2
У випадку, якщо у вас автоматичні пробки , які вворачиваются точно так же, що і звичайні керамічні, то їх просто "виб'є". На відміну від звичайної, автоматична пробка при перевантаженні або в разі короткого замикання отключается.Убедівшісь, що все з проводкою нормально, і відключивши від мережі зайвий електроприлад, натисніть білу кнопку на пробці і відновите цепь.Вторая кнопка, дрібніші і червоного кольору, служить для відключення ланцюга.
3
Нарешті, третій варіант: у вас стоїть побутової автомат (автоматичний вимикач). Цей прилад суміщає в собі функції запобіжника і вимикача. Їх також необхідно ставити парно: на «фазу» і «нуль» .Якщо автомат «вибило», і ви з'ясували і усунули причину, переведіть спочатку тумблер в положення «викл», а потім увімкніть.
Зверніть увагу
З перерахованих запобіжників, звичайна керамічна пробка з плавким запобіжником є найбільш надійним захистом від перевантаження і короткого замикання в електричному ланцюзі. При цьому вона і найдешевша.
Корисна порада
Перш ніж включити «вибитий» запобіжник або ввернути нову пробку, з'ясуйте і усуньте причину.