Як зробити спальник.

Спальний мішок - зручна і функціональна річ, незамінна для ночівель на дачі або поїздок на природу. У будь-якому туристичному магазині або в інтернеті можна вибрати і придбати такий мішок, але можна зшити його самому, в цьому випадку ви зможете не тільки заощадити гроші, але і вибрати для нього матеріал самої відповідного забарвлення.
Вам знадобиться
  • М'яка бавовняна тканина шириною 90 см - 3,6 м;
  • непромокаючий тканину або тканину з водовідштовхувальним просоченням шириною 90 см - 3,6 м;
  • роз'ємна застібка-блискавка довжиною 2,5 - 2,6 м;
  • флізелін шириною 90 см - 10,8 м.
Інструкція
1
Шматок м'якої бавовняної тканини поріжте навпіл на два однакових шматка довжиною по 1,8 метрів, зшийте їх по довжині, шов пропрасуйте зсередини, загорнувши краю в сторони. Це буде внутрішня частина вашого спального мішка. Вибираючи тканину для неї, врахуйте, що краще використовувати не дуже мазкі забарвлення, оскільки найчастіше мішком користуються в похідних умовах, де він може швидко забруднитися.
2
Другий шматок непромокаючої або просоченої тканини також розріжте навпіл на два шматки довжиною 1,8 метра, зшийте обидва шматка уздовж довгої сторони. Зшийте обидва одержані шматка з різних тканин разом, по тій стороні, де є середній шов. Це буде верхній край вашого спального мішка.
3
Флизелин розкроїте на шість шматків довжиною по 1,8 метра кожен. Складіть їх у дві стопки по три шари кожен.
4
Покладіть зшиті шматки непромокаючої тканини і м'якої тканини на підлогу швами вгору. М'яку тканину загорніть, а на шматок непромокаючої тканини поперек шва покладіть обидві стопки шарів флізеліну поруч один з одним, стик в стик. Візьміть нитку з голкою і приметайте флізелін до шару тканини, закріпивши його по периметру і в декількох місцях усередині, щоб шари флизелина були надійно зафіксовані на поверхні тканини.
5
Шматок м'якої тканини розгорніть і покладіть зверху на флізелін, щоб шов, що проходить по середині, перебував поперек покладених поруч двох стопок шарів флізеліну. Приметайте тканину по периметру і всередині великими стібками.
6
Візьміть швейну машинку і, відступаючи 20 см від верхнього краю спального мішка, зробіть паралельно йому 8 рядків великими стібками. Приберіть всю намітку.
7
Складіть вийшов простеганний квадрат навпіл уздовж середнього шва, подверніте краю і ушийте застібку-блискавку від місця згину по обох краях.
Корисна порада
Щоб ваш спальний мішок не бруднити в походах, можна зшити для нього внутрішні вкладиші-конверти з бавовняної тканини. Після кожного використання ви будете прати їх, а не спальний мішок.