Як вибрати домофон. домофон Як встановити і вибрати.

В останні роки з міркувань безпеки і комфорту мешканці багатьох приватних і багатоквартирних будинків встановлюють домофони . Призначено цей пристрій, перш за все, для обмеження несанкціонованого доступу в будинку. Щоб вибрати домофон, потрібно враховувати бюджет, побажання мешканців, а також знати, які моделі представлені на ринку.
Вам знадобиться
  • дозвіл мешканців
Інструкція
1
Вибір домофона визначається тим, чи буде він встановлений в приватному або багатоквартирному будинку, так як все домофони діляться на малоабонентскіе і багатоабонентські. Саме багатоабонентські домофони підходять для установки в багатоквартирних будинках. Все домофони діляться також на два великі класи: аудіо домофони і відео домофони . Відео домофони бувають з кольоровими і чорно-білими дисплеями. При виборі відеодомофона потрібно враховувати, що його покупка обійдеться вам на порядок дорожче покупки аудіодомофона.
2
При виборі відеодомофона пам'ятайте, що відеокамери з великим кутом огляду дозволяють бачити максимум простору, а камери з меншим кутом огляду покажуть крупніше обличчя відвідувача. Для деяких видеодомофонов існує можливість підключення двох відеокамер, щоб розширити площу огляду або встановити камери в різних місцях. Камери більшості видеодомофонов обладнані підсвічуванням. Кольорові відеокамери мають світлодіодне підсвічування, а чорно-білі камери оснащені підсвічуванням інфрачервоної. Це дозволяє навіть в повній темряві розгледіти обличчя відвідувача. Проте в деяких випадках відеодомофон НЕ буде якісно виконувати свої функції, наприклад, при яскравому сонячному світлі, направленому на камеру.
3
Прохідні під'їзди зустрічаються зараз досить рідко, але не можна скидати з рахунків їх існування. Якщо мешканці такого під'їзду хочуть впускати гостей через обидва входи, краще вибрати домофон, що дозволяє підключити два блоки виклику і дві камери. На ринку зараз представлені домофони з можливістю підключення до шести пристроїв (блоків виклику, відеокамер і додаткових трубок). Однак фахівці з безпеки рекомендують одну з дверей прохідних під'їздів обладнати НЕ домофоном, а замком з ключами.
4
В даний час на ринку є координатні та цифрові домофони . Вартість перших нижче за рахунок більш дешевих трубок, але вони менш надійні. Цифрові домофони надійніше і простіше в установці, але мають більш високу ціну.
5
Вибір домофона, який має вбудований блок живлення, позбавить вас від додаткових клопотів. До цього блоку живлення можна буде підключити електрозамок вхідних дверей. Або готуйтеся до того, що вам доведеться вести в квартиру ще один провід і ставити блок живлення, якому потрібна додаткова розетка. До слова, електромеханічні замки (нагадують засуви) надійніше, ніж електромагнітні.
6
Домофони діляться на дуплексні і сімплексні. Дуплексні домофони здійснюють зв'язок одночасно в двох напрямках, а сімплексні домофони дозволяють говорити лише по черзі. Як правило, дуплексні домофони в квартирах оснащують трубкою, що нагадує телефонну, а сімплексні являють собою пристрій з гучним зв'язком. При виборі домофона подумайте, чи буде вам зручно говорити по гучному зв'язку, або вам комфортніше вести переговори за допомогою трубки.
7
Особливу увагу зверніть на панелі виклику. Вони бувають вбудованими і накладними. Блоки виклику домофонів можуть бути виконані з пластмаси та металу. І так як в нашій країні повага до приватної та суспільної власності все ще не на висоті, вам потрібно подбати про те, щоб блок виклику, що розташовується на вулиці, був надійно захищений від вандалів. Для цього краще вибрати домофон з фрезерованим або литим блоком виклику і з металевими кнопками розвантаженого типу.
8
Якщо ви збираєтеся підключати Багатоабонентські домофон, існує можливість підключення внутрішнього зв'язку між мешканцями під'їзду, зв'язку з диспетчером або конс'єржкою. Сучасні домофони можуть виконувати також функції тривожної кнопки. Якщо ви хочете знати, хто приходив у вашу відсутність, допоможе вибір відеодомофона з можливістю фотографування відвідувачів, збереження знімків в спеціальному блоці пам'яті, і їх подальшого перегляду. В деяких моделях можна підключати другу трубку (інтерком), яка не обладнана дисплеєм, але дозволяє поспілкуватися з відвідувачем і відкрити йому двері. Природно, будь-які додаткові функції будуть впливати на вартість домофонів.
Зверніть увагу
Для установки домофона в багатоквартирному будинку, необхідна згода 80% мешканців, які проживають в під'їзді.
Корисна порада
Якщо ви хочете самостійно (без допомоги професіоналів) встановити домофон в приватному будинку, зупиніть вибір на радиоканальной моделі відеодомофона.