Як виростити хороший урожай цибулі. Як посадити урожай на дачі.

Ріпчасту цибулю - це не тільки корисне, але і цілюща рослина. Городники вирощують цибулю на ріпку кількома способами: з севка, з чорнушки, посадкою навесні або під зиму. Однак найбільші й ранні цибулини виходять при посадці під зиму. Для того щоб отримати хороший урожай , необхідно знати особливості цієї культури і не порушувати агротехніку.
Вам знадобиться
 • - Лук-севок;
 • - мідний купорос;
 • - органічні добрива;
 • - мульча;
 • - садовий інвентар .
Інструкція
1
Оберіть місце для посадки лука. Добре підійдуть легкі суглинисті грунти. Якщо ваша грунт кислий, перед посадкою її необхідно вапнувати. Не саджайте цибулю на тому місці, де раніше росли лілійні (часник чи цибулю). Кращими попередниками будуть ті культури, під які у великій кількості вносилися органічні добрива (томати, рання картопля, огірки, кабачки). Не саджайте цибулю в темних непродуваемих місцях.
2
Сформуйте гряди. Добре перекопайте грунт і ретельно виберіть бур'яни. Дезинфікуйте землю розчином мідного купоросу (1 ст.л. на 10 л води). Пролийте приготовленим розчином землю з розрахунку 2 л на 1 кв.м. Зробіть на грядці борозенки глибиною 5 см на відстані 15 см один від одного.
3
Підготуйте цибуля-севок. Придбайте потрібний вам сорт. Відсортуйте цибулинки (підійдуть лише ті, діаметр яких не перевищує 1,5 см). Перед посадкою обробіть севок від грибних хвороб спеціальним фунгіцидом. Посадіть цибулинки на початку жовтня. Розміщуйте їх в борозенках на відстані 3-4 см один від одного. Засипте севок торфоперегнійних сумішшю.
4
Підготуйте грядку лука до зимівлі. Перед заморозками замульчуйте грядку торфом або тирсою шаром не менше 3 см. Це збереже дрібні цибулинки від вимерзання. Взимку накидайте на грядку сніг.
5
Навесні не допускайте застою води на посадках лука. Обережно згріб підсипку-мульчу. Чи не запізнюється з цією процедурою, тому молоденькі стрілочки лука дуже крихкі. Як тільки з'являться дружні сходи, прорідити їх, залишаючи відстань між цибулинами 5-6 см.
6
Протягом першої половини літа добре поливайте молодий лук. Витрачайте 6-10 л води на 1 кв.м. Поливайте обережно, щоб не поламати перо. Використовуйте для поливу тільки теплу воду. Це збереже цибулю від захворювання несправжньої борошнистої росою. Вчасно прополювати молоді посадки.
7
За літо підгодуйте цибулю 2-3 рази органічними добривами (пташиний послід, коров'як або сечовина). Коли перо досягне висоти 12-15 см, зробіть профілактичну обробку від грибних захворювань (по 1 ст.л. рідкого мила і хлорокиси міді розчиніть в 10 л води).
8
Як тільки цибуля перестане утворювати нове перо і почнеться вилягання - приступайте до масової збиранні (початок серпня). Просушіть цибулини на відкритому сонці 12-15 днів. Зріжте листя і досушити при більш високій температурі - 30-35 С. Зберігайте цибулю в сухому приміщенні в ящиках або кошиках.
Зверніть увагу
Якщо цибуля не прибрати вчасно і у нього утворюються нові корені, зберігати його буде не можна.
Щоб виростити хороший урожай лука , треба вибрати відповідний ділянку. Високий урожай можна отримати на багатих перегноєм суглинках, розташованих в тіні садових дерев. Важливо дотримуватися агротехніку вирощування лука , яка полягає в своєчасних прополка, поливах, розпушуванні міжрядь і підгодівлі органічними добривами.
Вам знадобиться
 • - Грунт;
 • - Добрива;
 • - Насіння;
 • - Вода;
 • - Лопата;
 • - Лейка.
Інструкція
1
Перекопайте грядку. Якщо восени не внесли гній - удобрити грунт компостній землею або перегноєм. Також під перекопування рекомендується внесення азотистих добрив. Наприклад, 3-4 г сечовини на кожен кв.м. землі самим позитивним чином позначаться на зростанні лука - незалежно від того, на перо або ріпку ви його вирощуєте.
2
Посадіть насіння лука , призначеного для отримання зелені. Відстань між борозенками рекомендується робити не менше 30 см. Так як насіння досить дрібні, щоб уникнути загущених посадок, їх рекомендується змішати з річковим піском. Агротехніка лука , що вирощується на перо, зводиться до рясного поливу з розпушуванням міжрядь і проведенням кожні два тижні підгодівлі органічними добривами. Чергуйте настій зброджених бур'янів і гнойову рідину. Також зелена цибуля можна отримати, висадивши звичайні цибулини, куплені в продуктовому магазині, мостовим способом.
3
Підготуйте цибуля-севок. (Щоб виростити ріпку - можна висіяти насіння і чекати два роки. Але в умовах нечорноземної зони краще скористатися даною аграрної технологією.) Для підготовки севка має сенс відібрати міцні здорові цибулинки, надрізати сухі шийки, замочити лук в слабкому розчині гумінових добрив на 2-3 години і посадити на заправлену перегноєм грядку. Відстань між рядами - 20-30 см., Між рослинами в ряду - 10-15 см. Якщо хочете отримати ріпку високого товарного якості - не зрізайте перо. Дайте йому зажелтеть, і всі поживні речовини перейдуть до цибулини.
4
Придбайте розсаду багаторічного шнітт- лука . Він являє собою невелику цибулину і тоненьке пір'їнка, але т.к. росте кущем, врожайність шнітт- лука вважається однією з найвищих. Ще одна якість, за яке шніт-цибуля цінують городники - раннє відростання. Зазвичай вже у квітні-травні можна отримати ароматну і корисну зелень до столу. Щоб виростити шніт-цибуля, слід максимально відповідально підійти до підготовки грунту, адже рослина висаджується на 5-7 років. При висадці зріжте надземну частину, залишивши «пеньок» в 2-3 см. Висаджувати гніздовим методом (у кожне гніздо по 5-6 луковок). Обов'язково полийте і накрийте на пару днів темною плівкою - щоб уникнути прямого впливу сонячних променів. Шніт-цибуля добре росте на трохи затінених ділянках, любить часті поливи і чуйний на підгодівлю органічними добривами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=P90A5ArH4rg