Як утриматися на поверхні води.

Вода - складна стихія. Вона необхідна людям для життя, але може і забрати її в будь-який момент. Для того щоб цього не сталося, недостатньо просто вміти плавати, необхідно суворо дотримуватися правил техніки безпеки і вміти триматися на поверхні води.
Інструкція
1
Перше і найголовніше правило: при нещасному випадку не впадайте в паніку! Так ви стаєте заручником ситуації і не здатні здійснювати необхідні дії. Не піддавайтеся страху, володійте собою. Це допоможе знайти вихід із ситуації.
2
Уникайте потрапляння води в легені і бронхи. Це призводить до летального результату, тому намагайтеся тримати голову високо піднятою, а також за допомогою активних рухів руками і ногами залишайтеся у вертикальному положенні. При попаданні рідини - відкашлявся.
3
Якщо у воді у вас почалися судоми, спробуйте втриматися на поверхні , пливучи на спині. Постарайтеся зупинити напад: розітріть зведену м'яз, зберігайте рівновагу. Кличте на допомогу.
4
Якщо вас занесло в сильний вир, наберіть побільше повітря і, занурившись під воду, докладете всіх зусиль, щоб опинитися в напрямку течії. У разі потрапляння в досить сильна течія знову ж таки не хвилюйтеся. Важливо кожен ваш рух. Чи не пливіть проти течії, дотримуйтеся його, намагаючись зміщуватися ближче до берега. Чи не гребіть дуже енергійно, навпаки спробуйте дістати ногами дна.
5
Якщо з якихось причин ви відпливли далеко від берега і заплуталися у водоростях, зберігайте самовладання. Ні в якому разі не робіть різких рухів, навпаки спробуйте лягти на спину і плавними рухами повернутися в тому напрямку, звідки ви припливли. Попередження: ця рада в деяких ситуаціях не дієвий. У цьому випадку притисніть ноги до живота і дуже обережно виймайте від тіла що причепилися до вас водорості.
Зверніть увагу
Ніколи не купайтеся в заборонених місцях. Не плавайте поодинці, завжди хтось повинен бути поряд або хоча б на березі. Чи не запливайте далеко від берега на річці або озері, там повно водоростей і небезпечних вирів. Не пірнайте глибоко, якщо не вмієте робити це добре. Звичайно ж, не вживайте алкоголь перед зануренням у воду.
Корисна порада
Завжди дотримуйтесь правил безпеки на воді.