Як ввести правило.

Правила на роботі є обов'язковими для виконання всіма співробітниками. Це забезпечує трудову дисципліну, дозволяє виконувати роботу в системі. Введення нових правил диктується виниклою необхідністю.
Інструкція
1
Визначення нового правила для співробітників організації відбувається тоді, коли в колективі трапляється нештатна ситуація. Якщо вона повторюється і робить вплив на робочий процес, виникає необхідність її врегулювати. Введення нового правила стане новою нормою для співробітників.
2
Усі норми поведінки співробітників фіксуються в правилах внутрішнього трудового розпорядку. За відхилення від зазначених правил передбачається система стягнень (попередження, догана, звільнення).
3
Всі пропозиції по введенню нових правил в колективі найкраще обговорити спільно. Так буде можливість висловитися кожному співробітнику, а також розглянути варіанти пропозицій. При необхідності потрібно донести до співробітників логічність прийняття нового правила, ще раз пояснивши ситуацію, що склалася. Остаточне рішення можна прийняти шляхом загального голосування. Так забезпечиться гласність та участь співробітників в управлінні установою.
4
Прийняте правило не повинно обмежувати права і гідність співробітників. У ньому мають бути чітко обумовлена норма поведінки в установі. Крім того, вона повинна враховувати специфіку даної установи (наприклад, шкідливість на виробництві, графік роботи та ін.).
5
Для документального закріплення нового правила керівнику установи необхідно видати відповідний наказ. Даний наказ потрібно вивісити для ознайомлення всіх співробітників. На підставі наказу нове правило вводиться доповненням до правил внутрішнього трудового розпорядку установи.
6
Дуже важливо, щоб в перший час після прийняття виконання правила відстежувалася адміністрацією. Крім системи адміністративного контролю, може бути застосовний самоконтроль співробітників. Це необхідно для закріплення правила в колективі.