Як використовувати градієнт.

Деякі люди вміють зробити осінь більш золотий, а літо - більш зеленим, і справа тут зовсім не у надприродній здатності керувати силами природи. Просто ці люди дружать з програмою Adobe Photoshop і знають, як користуватися інструментом «Карта градієнта ».
Вам знадобиться
  • Русифікована версія Adobe Photoshop CS5
Інструкція
1
Запустіть програму Adobe Photoshop і відкрийте потрібне зображення: пункт меню «Файл»> «Відкрити» (гарячі клавіші - «Ctrl» + «O»)> виберіть картинку> «Відкрити».
2
Натисніть пункт головного меню «Шари», далі підпункти «Новий коригувальний шар»> «Карта градієнта ». У вікні можна вказати ім'я нового шару, колір відображення в списку шарів, режим накладення і ступінь прозорості. Всі ці параметри можна поміняти і після створення шару, тому натисніть відразу «Ок». Колірна гамма зображення зміниться і одночасно з цим у вікні «Корекція» відкриється меню «Карта градієнта ».
3
Натисніть на кольорову прямокутну панель в «Карті градієнта », щоб викликати меню редагування градієнта . Якщо натиснути на кнопку зі смотрящим вниз трикутником, яка знаходиться праворуч від панелі, відкриється список вже готових варіантів. У правому верхньому куті вікна, що з'явилося буде ще одна кнопка з емблемою трикутника (на цей раз дивиться вправо), яка надає доступ до ще більших варіантам градієнта і різним способам відображення цих варіантів. Проте всі ці списки будуть і в основному меню. Темний колір градієнта відображається в тінях, а світлий - у світлих ділянках зображення. Тому зверніть увагу на пункт «Інверсія», який міняє місцями світлі і темні ділянки. Пункт «Інверсія» також знаходиться в меню «Карта градієнта ».
4
У вікні редагування градієнта ви знайдете панель, аналогічну тій, на яку ви клацали, щоб відкрилося це вікно. Зверху і знизу від нього будуть знаходитися декілька маркерів. Нижні відповідають за кількість рівнів градієнта . Тобто якщо вам потрібно створити перехід не просто від одного кольору до іншого, а від одного до іншого, потім до третього, четвертого і т.д., натисніть внизу панелі. Таким чином ви створите маркер. Щоб відкрити меню вибору кольору маркера, зробіть активним необхідний маркер і клацніть на кнопку праворуч від напису «Колір» або зробіть подвійний клік по маркеру.
5
Між кожною парою маркерів знаходиться точка, переміщаючи яку ви можете маніпулювати співвідношенням кольорів між цими двома маркерами. Підібравши, як вам здається, необхідний градієнт, натисніть «ОК». Щоб поміняти прозорість новоутвореного шару, знайдіть вікно «Шари» (якщо його немає, натисніть «F7»), відкрийте вкладку "Шари", виберіть шар з градієнтом і клацніть на кнопку з трикутником, яка знаходиться в правому верхньому куті вікна. З'явиться повзунок, за допомогою якого ви можете змінювати прозорість шару. Також цей параметр можна вказати з клавіатури в поле, яке знаходиться праворуч від кнопки з трикутником.
6
Щоб зберегти результат, натисніть пункти меню «Файл»> «Зберегти як» (гарячі клавіші - «Shift» + «Ctrl» + «S»). Потім у вікні, виберіть шлях для запису, вкажіть ім'я, встановіть тип файлу JPEG у відповідному полі та натисніть на кнопку «Зберегти».