Як швидко розвинути вокальні здібності.

Співати люблять усі - навіть ті, кому «ведмідь на вухо наступив». Звичайно, не кожному дано стати Шаляпіним або Хворостовським, але при наявності музичного слуху навчитися співати може кожен охочий. Багато хто робить це під керівництвом професійних викладачів, які допомагають розвинути природні дані, «ставлять голос», вчать працювати з мікрофоном. Можна зайнятися співом самостійно. Головне - знати, які навички необхідно мати майбутнього вокалісту.
Вам знадобиться
  • - нотна грамота
  • - дзеркало
Інструкція
1
Вивчіть нотну грамоту, у музики своя азбука - ноти. Запам'ятати їх, навчитися читати - не складніше, ніж вивчити таблицю множення. Звичайно, це займе якийсь час, зажадає посидючості і терпіння.
2
Навчіться дихати правильно під час співу. Здавалося б, чого тут вчитися - дихати ми все вміємо з народження. Але тут є свої нюанси. Після серії тренувань носове дихання стає автоматичним.
3
Домагайтеся звучання голосу в унісон зі звучною клавішею фортепіано. Для цього необхідно використовувати навик носового дихання. Нота співається «на позіху» - з розслабленій щелепою. Хороший результат - це коли ви починаєте відчувати видаваний вами звук десь в області перенісся. Наполегливі тренування обов'язково принесуть свої плоди - настане час, коли ви зможете порадувати друзів виконанням популярної пісні, а там, дивись, недалеко і до професійної сцени!
Зверніть увагу
Будь музичний інструмент перед грою потребує налаштування. Голос - той же інструмент, і його теж слід налаштовувати. Головна біда початківців вокалістів - «скутість» звуку. Для того щоб голос зазвучав об'ємно, існують спеціальні вправи, коли в супроводі фортепіано співаються гами.
Корисна порада
Для того, щоб не задихатися під час співу, щоб голос звучав потужно і вільно - вдих потрібно робити носом, а видихати разом зі звуком. Цей навик вимагає тренування за допомогою дихальної гімнастики. Суть її - у короткому і різкому вдиху повітря носом одночасно з ритмічними рухами рук. Вдих і рух повинні бути синхронними. Видихати повітря - тільки через рот і добиватися, щоб це відбувалося природно, без особливого зусилля.