Як розрахувати бюджет сім'ї. Як купувати активи.

На початку місяця грошей вистачає, а до кінця майже не залишається? Якщо це про вас, то пора починати вести облік сімейного бюджету . Багатьом може здатися, що це дуже важко і буде під силу лише самим скрупульозним. Але це не зовсім так. Все, що вам знадобиться - це проста програма кшталт "Домашньої бухгалтерії" або навіть просто файл, куди ви будете записувати витрати і доходи.
Інструкція
1
Порахуйте, скільки грошей в місяць отримують всі працюючі члени вашої родини. Враховуйте зарплату (фактичну, тобто після вирахування податків), додаткові доходи - стипендії, гроші від підробітків, бонуси та інше. Повчитися сума буде вашим місячним бюджетом.
2
Виділіть платежі, які необхідно вносити щомісяця. Наприклад, це можуть бути платежі по кредитах, орендна плата за квартиру. Відразу відніміть їх із загальної суми.
3
З решти суми відніміть те, що ви відкладаєте - припустимо, на відпустку. Бажано весь час відкладати одну і ту ж суму, яка не буде для вас занадто великий, інакше грошей може не вистачити на важливі повсякденні покупки. Однак відкладати зовсім по чуть-чуть або робити це час від часу теж немає сенсу, оскільки тоді ви ризикуєте не накопичити потрібну суму до встановленого часу.
4
Подумайте, припускаєте ви здійснювати великі покупки в цьому місяці? Якщо так, то заплануйте витрати на них і теж відніміть з суми, що залишилася. Крім того, не забувайте про можливість непередбачених витрат (хвороба родичів, терміновий ремонт і т.д.). Щоб до кінця місяця не залишитися з порожнім гаманцем і не займати у знайомих на рішення раптом виниклих проблем, краще відкласти хоча б кілька тисяч на непередбачені витрати.
5
Все решту грошей - це ваша їжа, повсякденні покупки, розваги. Саме цією сумою ви можете вільно розпоряджатися, чи не відчуваючи на собі тиск важливих грошових зобов'язань. Щоб витрачати ці гроші раціонально, спробуйте почати вести щоденник доходів і витрат. Для цього зберігайте чеки від покупок і записуйте всі свої витрати. Щоразу віднімайте витрачену суму з решти на їжу та повсякденні потреби. Таким чином, ви будете бачити, скільки реально грошей у вас є.
6
В кінці місяця проаналізуйте витрати. Швидше за все, ви помітите, що траплялися й такі покупки і витрати, яких можна було не здійснювати. Крім того, ви побачите, які витрати були більш, а які менш важливими. В наступному місяці завдяки цьому аналізу вам напевно стане легше відмовитися від непотрібних витрат і тим самим зберегти гроші на щось значуще.