Як відірвати шпалери на стіні.

Якщо ви зібралися поклеїти шпалери в будинку або квартирі, спочатку необхідно видалити старі. У квартирах часто зустрічаються ситуації, коли шпалери наклеєні в кілька шарів. Видалити їх зі стіни буває дуже складно. Якщо шпалери приклеєні на клей ПВА, це ще більше ускладнює ситуацію.
Вам знадобиться
  • - Розпилювач з водою;
  • - шпатель або ніж з широким лезом.
Інструкція
1
Видаліть на підлозі плінтус. Шпалери під плінтусом приклеєні гірше. Акуратно і не поспішаючи потягніть за шматочок полотна шпалер. Якщо він легко відходить від стіни, то продовжуйте з іншими шпалерами робити те ж саме.
2
Коли паперові шпалери наклеєні в кілька шарів, відірвати їх непросто. Наберіть воду в розпилювач (яким кропити квіти). Вода, по можливості, повинна бути гарячою. Намочіть шпалери . Почекайте 5-10 хвилин, поки папір не розбухне під дією води. Візьміть будівельний шпатель або канцелярський ніж з широким лезом. Подпіхніте шпатель під шпалери в місцях стику і, не поспішаючи, видаляйте якомога більший шматок шпалер.
3
Щоб видалити зі стіни вінілові шпалери або шовкографію, спочатку видаліть їх верхній шар. Для цього подденьте за край шпалер і потягніть. Нижній, паперовий шар, видаліть за допомогою розпилювача з водою і шпателя.
4
Ускладнює видалення шпалер зі стіни обклеювання міцним клеєм, таким як ПВА. Один із способів видалення в такому випадку - застосування будівельного фена. Прокатайте шпалери голчастим валиком. Змочіть полотна на стінах водою з розпилювача. Будівельним феном нагрійте мокрі полотнища. Видаліть шпалери .
5
Інший не менш дієвий спосіб - застосування праски з отпарівателем. Розігрійте праску до максимальної температури і водите їм по шпалерах в режимі відпарювання. Коли шпалери размягчатся, їх можна зняти за допомогою шпателя.
Зверніть увагу
У будівельних магазинах продаються засоби для зняття шпалер зі стін. Розлучаються у воді.
Корисна порада
Не варто економити гроші на пристосуваннях, якщо ви переконалися в тому, що шпалери зняти складно.