Як виростити черемшу.

повсякденних слів «черемша» називають два споріднених виду дикорослого лука: цибуля переможний (Allium victorialis) і цибуля ведмежа (Allium ursinum) .Размножается черемша, в основному, діленням куща, але можна виростити цю рослину і з насіння.
Вам знадобиться
  • - Семена черемші;
  • - компост або опале листя;
  • - пісок;
  • - контейнер.
Інструкція
1
В середині жовтня підготуйте місце для посіву черемші. Це тіньовитривала рослина непогано себе почуватиме під деревами або чагарниками у вологому слабокислою грунті. На освітленому ж місці листя черемші виростають дрібними і жесткімі.Разрихліте грунт під посів, видаліть коріння сорняков.В підготовленої землі зробіть борозенки глибиною близько п'яти сантиметрів і посійте в них насіння з розрахунку десять грам на квадратний метр.Прісипьте борозенки землею і прікатайте.
2
На початку весни обережно подрихліте землю і підгодуйте рослини рідким органічним добривом. Крім того для підгодівлі можна використовувати компост і опале листя. Слідкуйте за тим, щоб грядка з черемшею не пересихала. У спекотну і посушливу погоду прикрийте її поліетиленовою плівкою.
3
Наступної весни розсадите черемшу рядами. Ряди повинні знаходитися на відстані не менше десяти сантиметрів один від другого.Поддержівайте грунт у вологому стані і видаляйте бур'яни. Для вирощування черемші з насіння буде потрібно, як мінімум, три роки.
4
Попередньо оброблене насіння черемші можна сіяти і навесні. Для того щоб підготувати насіння до весняного посіву замочіть їх у воді на три-чотири часа.Заверніте насіння у вологу тканину, покладіть в контейнер і тримайте протягом двох-трьох місяців в холодильнику при температурі не вище + 4 ° С. Замість тканини можете використовувати вологий пісок. Перед посівом насіння просушіть.
5
Посійте оброблене насіння в ретельно розпушену грунт, присипте сантиметровим шаром землі і прікатайте.Поддержівайте грунт на грядці з черемшею у вологому состояніі.На третій-четвертий рік після посадки у сіянців можна зрізати перші листя.
Корисна порада
Черемша добре розмножується діленням куща. Пересаджують ця рослина у вересні але, оскільки до середини літа у черемші, принаймні, у цибулі ведмежої, відмирають листя, слід заздалегідь помітити кілочками рослини, які ви збираєтеся ділити. Цибулини слід садити неглубоко.Лук переможний більш морозостійкий і невимогливий до грунту, ніж цибуля ведмежа.