Як виростити хорошу моркву.

Морква - це коренеплід, який вирощується в будь-якому городі. Рослина відноситься до сімейства зонтичних. Це одна з найперших культур, посів якої здійснюється відразу після сходу снігу і прогрівання грунту до температури плюс 6 градусів. Рослина невибаглива, при гарному догляді дає рясний урожай яскраво-помаранчевих плодів, використовуваних в багатьох стравах.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - добрива;
  • - пісок.
Інструкція
1
Морква містить величезну кількість каротину, перетворюється на вітамін А, а також інші вітаміни і мінеральні речовини. Добре зберігається протягом усього року. У перший рік утворює коренеплоди, у другій - насіннєві розетки. Щоб виростити рясний урожай з великими коренеплодами, слід дотримуватися певної агротехніку посадки і вирощування.
2
Висівайте моркву на ділянці, де торік росли: цибуля, томати, картопля або огірок - це найкращі попередники. Ніколи не використовуйте під посів моркви ділянки, на яких росли зонтичні культури, такі як: кмин, петрушка, пастернак, морква. На грунті, де росли буряки, горох, квасоля, капуста, вирощувати моркву можна, але небажано.
3
Перед посівом глибоко перекопайте грунт, приберіть все коріння від бур'янів і ретельно разбороніте граблями, щоб не було грудочок. Не вносьте добрива безпосередньо перед посадкою, так як це призведе до викривлення коренеплодів. Вносити органічні або мінеральні підгодівлі можна тільки восени, тобто удобрювати ділянку посіву слід перед настанням стійких заморозків. Найбільш відповідний вид добрива, це органічні або мінеральні з великим вмістом солей і додатково внесіть в грунт вапняні добрива з магнієм.
4
Висівайте насіння на підготовлені грядки. Так як насіння дуже дрібні ви можете змішати їх з піском або землею в рівних кількостях або висівати в чистому вигляді. Щоб заощадити насіння, можна наклеювати їх на стрічки з туалетного паперу і готові рулончики розгортати в борозенки, але заготовку стрічок виробляєте взимку. Для цього просто наріжте туалетний папір на стрічки шириною 5 см і приклейте насіння на клейстер, просушіть, скрутіть, зберігайте до посіву. Це значно заощадить не тільки насіння, але і час.
5
Підтримуйте грунт у вологому стані до самих сходів. В залежності від температури повітря, морква зійде через 10-14 днів. Як тільки з'явилися сходи, скоротіть поливи до 1-2 разів на тиждень. Надмірне зволоження буде сприяти появі шкідників і хвороб.
6
Перше проріджування проводите у фазі 2-3 справжніх листочків на відстані 2-3 см. Друге - як тільки коренеплоди моркви, досягнутий товщини з палець. Друге проріджування проводять на відстані 15-20 см. Якщо морква погано прорідити, то великих коренеплодів не одержати.
7
Догляд полягає в поливі, прополюванні. Рихлити міжряддя можна, але небажано, тому що коренеплоди можуть викривити або роздвоїтися. Тому розпушування проводите тільки в тому випадку, якщо у вас важкий глинистий грунт.
8
Збирання врожаю проводите до настання стійких заморозків. Зберігайте моркву в погребі, присипавши вологим піском.
Зверніть увагу
Вирощування моркви. Морква - за поживністю і смаковим якостям займає перше місце серед коренеплодів. Морквяний сік широко використовується як дієтичний продукт, особливо рекомендується при недокрів'ї. Спочатку морква вирощували не заради коренеплоду, а заради ароматних листя і насіння.
Корисна порада
Вирощування моркви. Як виростити моркву для тривалого зберігання з невеликими зусиллями з вашого боку? Перед посівом моркви потрібно підготувати насіння, якщо посіяти просто сухе насіння, то сходи з'являться не раніше, ніж через 12-15 днів.