Як обчислити об'єм труби. перевести м в радіус труби.

Щоб обчислити об'єм труби , виміряйте її довжину, а також внутрішній і зовнішній радіуси. Визначте площі поперечних перерізів по зовнішньому та внутрішньому радіусу, розрахуйте обсяги. Це буде внутрішній і зовнішній обсяг труби . Після цього обчисліть обсяг матеріалу, з якого зроблена труба, простим відніманням. Якщо відомий матеріал, з якого зроблена труба і її можна зважити, розрахуйте її обсяг через щільність.
Вам знадобиться
  • рулетка, штангенциркуль, таблиця густин деяких речовин, ваги.
Інструкція
1
Визначення обсягу труби геометричним методомС допомогою рулетки або будь-яким іншим способом виміряйте довжину труби , включаючи всі її вигини. Потім штангенциркулем або іншим відповідним приладом знайдіть зовнішній і внутрішній діаметр труби і обчисліть радіуси, поділивши кожен діаметр на 2. Деякі труби марковані в дюймах. Щоб перевести це значення в метри, помножте дюйми на 0,0254. Найчастіше в дюймах вказується внутрішній діаметр. Розрахуйте повний обсяг труби по зовнішньому радіусу. Для цього число 3,14 помножте на квадрат зовнішнього радіуса, виміряного в метрах і виміряну в метрах довжину труби V = 3,14 • R? • l. Обсяг отримаєте в кубічних метрах.
2
Розрахуйте внутрішній об'єм труби . Робіть це таким же чином, як і для зовнішнього обсягу, тільки при розрахунку використовуйте значення внутрішнього радіусу труби V = 3,14 • r? • l. Так можна визначити обсяг речовини, яка може перебувати в трубі. Це може бути вода, нафта, газ і т.д. Щоб знайти обсяг матеріалу, з якого зроблена труба, від зовнішнього обсягу відніміть внутрішній. Щоб не робити зайвих розрахунків, у тому випадку, якщо не потрібно розраховувати зовнішній і внутрішній обсяги, знайдіть об'єм тіла труби відразу. Для цього різницю зовнішнього і внутрішнього радіусів зведіть в квадрат, помножте на число 3,14 і довжину труби V = 3,14 • (Rr)? • l.
3
Визначення обсягу тіла труби через плотностьУзнайте зі спеціальної таблиці щільність матеріалу, з якого зроблена труба (сталь, чавун, пластик, скло і т.д.) в кг/м ?. Потім зважте трубу на вагах, висловивши її масу в кілограмах. Для того щоб отримати об'єм тіла труби , її масу поділіть на щільність V = m/?. Результат отримаєте в кубічних метрах. У всіх випадках, коли потрібно перевести кубічні метри в кубічні сантиметри, отриманий результат множте на 1000000.