Як зменшити магнітне поле. Як зменшити раз.

Магнітне поле , що пронизує простір, не завжди має лінійну структуру і залежить від відстані до його джерела. Щоб зменшити магнітне поле , просто відсуньтеся від його джерела. Якщо ж потрібно зменшити магнітне поле , створюване провідником зі струмом, соленоидом або котушкою індуктивності, для цього змініть їх характеристики.
Вам знадобиться
  • постійний магніт, провідник, соленоїд, котушка індуктивності.
Інструкція
1
Зменшення магнітного поля постійного магнітаПоскольку змінити поле постійного магніту неможливо, просто пересуньте його в просторі, видаляючи від точки, де проводиться вимір. Дана залежність є прямо пропорційною - чим далі магніт від потрібної точки, тим слабкіше в ній магнітне поле .
2
Зменшення магнітного поля прямого проводнікаПодключіте прямий провідник до джерела струму. Для того щоб зменшити магнітне поле , яке його оточує, можна видалити від потрібної точки простору провідник. Дія магнітного поля зменшиться у стільки разів, у скільки збільшиться відстань до провідника. Другий спосіб зменшити магнітне поле - знизити силу струму в провіднику. Для цього послідовно до нього приєднаєте реостат. Індукція магнітного поля зменшиться у стільки разів, у скільки разів зменшиться сила струму. Можна комбінувати способи зменшення магнітного поля. Наприклад, щоб зменшити індукція магнітного поля в даній точці в 6 разів, можна збільшити відстань до провідника в 2 рази і зменшити силу струму в ньому в 3 рази.
3
Зменшення магнітного поля соленоідаУменьшіть магнітне поле соленоїда, приєднаного до джерела струму, можна кількома способами: - щоб зменшити індукцію магнітного поля соленоїда в n раз, в таку ж кількість разів зменшите силу струму в ньому ; - зменшіть кількість витків соленоїда в n раз, і в стільки ж разів знизиться інтенсивність його магнітного поля; - збільште довжину соленоїда в n раз, не змінюючи кількість витком (розтягніть його як пружину). У скільки разів збільшиться довжина, в стільки разів зменшиться магнітне поле .
4
Зменшення магнітного поля котушки індуктивності (електромагніта) Щоб зменшити магнітне поле котушки з сердечником, просто видаліть його з цієї котушки. Зменшіть кількість витків і струм, що протікає по ній, за тією ж методикою, що й для соленоїда.