Як слід визначати кутове прискорення.

Кутове прискорення показує: як змінилася кутова швидкість тіла, що рухається по колу, за одиницю часу. Тому для його визначення знайдіть початкову та кінцеву кутові швидкості за даний проміжок часу і розрахуйтеся. Крім того, кутове прискорення пов'язано з лінійним (тангенціальним) прискорення м.
Вам знадобиться
  • секундомір, лінійка, прилад для вимірювання миттєвої швидкості.
Інструкція
1
Візьміть початкову та кінцеву кутові швидкості руху по колу. Виміряйте час, за який змінювалася швидкість в секундах. Потім від кінцевої кутової швидкості відніміть початкову швидкість і поділіть це значення на час? = (? -? 0)/t. Результатом буде кутове прискорення тіла. Для того щоб виміряти миттєву кутову швидкість тіла, що рухається по колу, за допомогою спідометра або радара виміряйте його лінійну швидкість і поділіть її на радіус кола, по якому рухається тело.Еслі при розрахунку значення кутового прискорення позитивне, то тіло збільшує свою кутову швидкість, якщо негативне - зменшує.
2
При початку руху тіла зі стану спокою, виміряйте час, за який вона робить повний оборот (період обертання). В цьому випадку кутове прискорення буде дорівнює добутку чисел 4 на 3,14 і радіус кола траєкторії, поділений на квадрат періоду? = 4 • 3.14 • R/T?.
3
В тому випадку, якщо тіло рухається по колу з кутовим прискорення м, обов'язково присутній і лінійне прискорення , яке називається тангенціальним. Його можна виміряти будь-яким з відомих методів для лінійного прискорення. Наприклад, виміряти миттєву лінійну швидкість в деякій точці кола і потім в тій же тузі після одного обороту. Потім, різниця квадратів другій і першій виміряної швидкості і поділіть послідовно на числа 4 і 3,14, а також радіус кола a? = (V? -v0?)/(4 • 3.14 • R).
4
При відомому тангенціальному прискоренні знайдіть кутове прискорення , поділивши тангенціальне на радіус кола, по якому рухається тіло? = A?/R. Дане прискорення ні в якому разі не можна плутати з доцентрові, яке присутнє навіть при рівномірному русі по колу. Якщо ні тангенціального прискорення - кутове прискорення одно нулю.