Як понизити силу струму. Як зменшити силу струму на за.

Згідно закону Ома, для того щоб знизити силу струму в ланцюзі, потрібно зменшити різницю потенціалів (напруга) на ньому або збільшити опір. Залежність при цьому дотримується пропорційна - у скільки разів зменшилася напруга, в стільки разів знизився струм; по опору залежність зворотна.
Вам знадобиться
  • тестер, таблиця питомих опорів.
Інструкція
1
Для зменшення сили струму на ділянці ланцюга поміняйте величини, від яких вона залежить. Щоб визначити ці величини, використовуйте рівняння, яке є одним з видів записи закону Ома I = U • S/(? • l). Зберіть ланцюг, приєднавши до досліджуваного ділянці реостат. Підключіть її до джерела струму. Після цього, змінюючи настройки реостата, зменшуйте напруга на ділянці. Для того щоб отримати показники напруги, приєднаєте паралельно ділянці тестер і зробіть вимір. Потім, приєднавши тестер до ділянки послідовно і змінивши настройки, виміряйте силу струму в ланцюзі. Зменшіть напруга на ділянці кола в n раз. Вимірявши силу струму, переконайтеся, що вона теж зменшилася в n раз.
2
Змініть опір ділянки кола. Для цього визначте питомий опір матеріалу провідників по спеціальній таблиці. Для зменшення сили струму підберіть провідники таких же розмірів, але з великим питомим опором. У скільки разів збільшиться питомий опір, у стільки разів понизиться сила струму.
3
Якщо немає можливості підібрати інші провідники, змініть їх геометричні розміри. Зменшіть площа поперечного перерізу провідника. Наприклад, якщо провід багатожильний, приберіть кілька жил. У скільки разів зменшиться площа поперечного перерізу, у стільки ж разів понизиться струм. Другий спосіб - збільшити загальну довжину провідників. У скільки разів збільшиться довжина провідників на ділянці ланцюга, у стільки разів понизиться сила струму.
4
Ще один простий спосіб - приєднати ланцюг до джерела струму з меншою електрорушійної силою. У скільки разів зменшиться значення ЕРС, в стільки разів зменшиться сила струму. Дані прийоми можна комбінувати для досягнення кращого ефекту. Наприклад, знизивши напругу в 2 рази, збільшивши довжину провідників в 3 рази і зменшивши площу поперечного перерізу в 4 рази, ви отримаєте зменшення сили струму в 2 • 3 • 4 = 24 рази.