Як додати тіні в фотошопі. тінь предмета в фотошопі.

Іноді трапляється, що предмет, що вставляється в колаж, ніяк не хоче в нього вписуватися і виглядає як плоска картинка, а не частина реалістичного зображення. А все тому, що у цього предмета немає тіні . Втім, це неважко поправити.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - зображення для обробки.
Інструкція
1
Відкрийте зображення, до предмета на якому треба додати тінь, в програмі Photoshop за допомогою комбінації клавіш Ctrl + O або команди Open («Відкрити») меню File («Файл»).
2
Виділіть предмет, який буде відкидати тінь. Для цього виберіть в палітрі «Інструменти» інструмент Polygonal Lasso («Багатокутне ласо»). Клікніть лівою кнопкою миші по будь-якій точці на контурі фігури, що відкидає тінь. Простягніть виділення по прямій ділянці контура і знову клікніть лівою кнопкою миші в тому місці, де контур вигинається. Таким способом виділіть всю фігуру. Замкніть виділення, клацнувши по точці, з якої почали виділяти контур.
3
Створіть новий шар, якшо по кнопці Create new layer («Створити новий шар»), яка знаходиться в нижній частині палітри "Шари". Той же самий результат ви отримаєте, скориставшись командою New («Новий») в меню Layer («Шар»).
4
Залийте виділення чорним кольором. Для того щоб це зробити, виберіть інструмент Paint Bucket Tool («Заливка») в палітрі «Інструменти». Клікніть по кольоровому квадрату в нижній частині палітри «Інструменти». В палітрі, виберіть чорний колір і клацніть по кнопці ОК. Клацніть лівою кнопкою миші всередині виділення. Фігура, служитиме основою для тіні .
5
Зніміть з тіні виділення командою Deselect з меню Select.
6
Трансформуйте тінь. Для цього застосуйте команду Distort з групи Transform меню Edit. Перетягуючи за допомогою мишки кути рамки навколо фігури, розташуйте фігуру в тій проекції, в якій повинна розташовуватися тінь від виділеного предмета. Застосуйте трансформацію за допомогою клавіші Enter.
7
Застосуйте до шару з тінню фільтр Gaussian Blur з групи Blur меню Filter. Радіус розмиття виставляйте залежно від характеру світла на зображенні: сильний джерело світла на близькій відстані від предмета дасть тінь з різкими краями і відповідно, радіус розмиття потрібно вибирати поменше. Розсіяне світло дає досить розмиті тіні . В середньому, для розмиття тіні вистачить значення в два-три пікселя. Клацніть по кнопці ОК.
8
Змініть режим накладання шару з тінню з Normal на Multiply. Для цього клацніть правою кнопкою миші по шару з тінню і виберіть опцію Blending Options в контекстному меню. У вікні, виберіть Multiply із списку.
9
Збільште прозорість шару з тінню. Для цього клацніть по стрілочки праворуч від слова Opacity в палітрі шарів і перетягніть регулятор вліво до значення 50%.
10
Якщо якісь частини тіні накладаються на предмет, який повинен відкидати тінь, видаліть їх за допомогою інструменту Eraser Tool («Ластик»).
11
Збережіть зображення, використовуючи команду Save або Save As, яка знаходиться в меню File.