Як спаяти поліпропіленові труби.

Поліпропіленові труби мають ряд переваг в порівнянні з чавунними: вони не схильні до корозії, прості в установці, легковагі, мають низьку теплопровідність. Необхідною умовою якісної спайки таких труб є їх правильний підбір.
Вам знадобиться
  • - спеціальний зварювальний апарат;
  • - спеціальні ножиці;
  • - рулетка і маркер.
Інструкція
1
Визначте, в якому місці будуть проходити труби . Підготуйте поліпропіленові елементи для спайки: відрізки труб, фітинги, трійники, перехідники, муфти та відводи. Упевніться, що ці елементи належать одній торговій марці. Перевірте, щоб фітинги щільно входили в трубу для забезпечення необхідної герметичності.
2
Відміряйте трубу необхідного розміру. Відріжте трубу спеціальними ножицями під кутом 90 ° і маркером зробіть на ній позначку про глибину зварювання. Очистіть від пилу і бруду і знежирте кінець труби , призначений для зварювання.
3
Нагрейте зварювальний апарат. Вставте в нагрівальну гільзу заздалегідь підготовлений кінець труби до позначки, яка б показала глибину зварювання. Фітинги надіньте на дорн апарату з іншого боку. Нагрійте одночасно трубу з надітим на неї з'єднувальним елементом до потрібної для зварювання температури (як правило, 180 ° С).
4
Витягніть з зварювального апарату розм'якшені деталі і з'єднайте їх між собою вручну, докладаючи однакові зусилля з обох сторін. При цьому буде утворено високоміцне монолітне з'єднання, яке називається зварюванням поліпропілену.
5
Після охолодження місця зварювання приступайте до приварювання наступного відрізка поліпропіленової труби за аналогічною методикою.
6
Після закінчення зварювання видаліть за допомогою металевої щітки і дрантя утворився після зварювання на зварювальному елементі розплавлений матеріал.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UV4R-8Zxvrw
Зверніть увагу
Після нагрівання спаюється елементів з'єднувати їх між собою з максимальною точністю щоб уникнути утворення напливів, здатних погіршити провідність труби.
Корисна порада
При нагріванні і охолодженні труби дотримуйте спеціальні нормативи. Наприклад, час нагрівання поліпропіленової труби товщиною 4 мм складає 60 с (10 мм - 100 с). Відповідно час остигання для цих труб визначається такими величинами: 4 мм - 3 с, 10 мм - 8 с.