Як висушити дрова.

Будинки в приватному секторі нерідко опалюються за допомогою дров. Піклуватися про їх заготівлі потрібно заздалегідь. Одним з важливих є питання: де і як це зробити. Спосіб зберігання пов'язаний з процесом сушіння деревини. Тільки сухий матеріал для обігріву віддасть максимум енергії при використанні.
Вам знадобиться
  • - дрова;
  • - цеглини;
  • - руберойд;
  • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Питання зберігання та сушіння дров на перший погляд здається дуже простим. Але він має ряд особливостей. Для того щоб не топити піч сирим матеріалом з свіжозрубаних дерев, майте запас сухих полін. Останні дуже погано горять, виробляють багато диму і в процесі гаснуть. В добавок ви не отримаєте на виході теплоенергію в повному обсязі. Для сушіння виберіть зразки, товщина яких досягає 8-12 сантиметрів. Якщо вони рівні та сухі, то і горять вони постійним, жарким полум'ям. Визначте для їх сушки ізольоване місце. Зупиніться на сонячному відкритому просторі, яке повинно добре провітрюватися.
2
Складіть дрова в спеціальну споруду. Зазвичай його роблять біля паркану або у господарських будівель. Вкопати чотири кілочки, які будуть утримувати стіс. Кілки розташовуйте по два з кожного боку. Це додасть стійкість при кладці деревини. Не зберігайте матеріал на відкритому грунті. Волога, що виходить від землі, не дасть просохнути полінам і неминуче призведе до гнилі. В якості основи дровітні використовуйте камені або цеглу. Для надійності укрийте її плівкою з поліетилену.
3
Бічні ряди дровітні викладіть клітинкою. Це додасть їй стійкість. Середні ряди укладіть торцями назовні, при цьому дотримуючись невеликий нахил. Така процедура прискорить циркуляцію повітря і не дозволить розвиватися грибку і цвілі. Накрийте останній ряд водонепроникним матеріалом. Можете повторно використовувати плівку з поліетилену або руберойду. Бічні сторони дровітні залиште відкритими, для провітрювання і сушки.
4
На зимовий період ідеальним сховищем для сушки полін служить спеціальне приміщення - дровник. З приходом осінньої негоди перебазується в нього стіс, де укладіть деревину аналогічним чином.
5
Сушка дров у спеціальних сушарках - заняття недешеве. Найпростішим і надійним способом є зберігання деревини в правільносложенних стосах. При творчому підході це буде і практично, і красиво.
Зверніть увагу
Чи не сушіть дрова в закриті не провітрюваних приміщеннях. Такий спосіб призведе до утворення гнилі і цвілі.
Корисна порада
Процес сушіння повинен тривати не менше одного року. Це сприяє отриманню на виході якісного сухого матеріалу для опалення приміщень.