Як виготовити папір.

Чи знаєте ви, що непоганої якості папір можна виготовити зі звичайної макулатури? При цьому для здійснення цього задуму не потрібно якогось професійного фабричного обладнання. Зробити папір зі старих газет можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Кілька старих газет або інша макулатура;
  • Пластмасова або дротяна решітка з дрібними вічками;
  • Добре вбираюча воду тканину;
  • Відро;
  • Кілька тазів або кюветів, бажано прямокутної форми;
  • Вантаж;
  • Барвники;
  • Дерев'яна ложка.
Інструкція
1
Отже, приступаємо. З вечора замочуємо подрібнену макулатуру в відрі води. Вранці вийшла паперову масу гарненько перемішуємо і додаємо барвник (за бажанням). Барвник підійде будь-який, виготовлений, наприклад, з рослинних матеріалів типу ягід, пелюсток квітів або кори. Потім віджимаємо надлишок води, переносимо паперову масу в таз або кювету і додаємо води в обсязі, рівному обсягу маси. Перемішуємо склад, що вийшов.
2
Отрезаем шматок пластмасової решітки або робимо дротяний каркас, надягаємо на нього старий капронову панчоху або колготки, закріплюємо гумкою і відрізаємо все зайве. Розміри решітки або каркаса визначатимуть розмір майбутнього паперового аркуша.
3
Акуратно занурюємо решітку в нашу паперову масу, потім виймаємо її. Решітка покриється шаром маси. Якщо ми працюємо з рамкою, акуратно її піднімаємо, тримаючи строго горизонтально. Намагаємося не капати на неї водою і не доторкатися. Тепер кладемо рамку на рівну поверхню для просушки (на 5 хвилин), а потім підвішуємо, щоб вона досушити остаточно. Листок паперу повинен висохнути через кілька годин. Відокремлюємо акуратненько його від рамки за допомогою тупого ножа.
4
Кладемо аркуш паперу на чисту поверхню, накриваємо його зверху шматком тканини. Швидко решітку перевертаємо і кладемо її на тканину вниз паперової масою. Далі придавлюємо решітку і видаляємо надлишок паперу по краях. Знімаємо решітку, а решту паперову масу накриваємо ще одним відрізком тканини.
5
Повторюємо дії, описані в кроках 3 і 4, поки у нас не скінчиться паперова маса. Накриваємо вийшов «листковий пиріг» з паперу з тканиною кількома газетками і придавлюємо вантажем. Через кілька годин розгортаємо наш «пиріг» і розкладаємо паперові листи просушитися.
Корисна порада
Щоб отримати візерунки на нашій папері, можна між шарами паперової маси прокласти листя будь-якого дерева. Ароматизовану папір можна зробити, додавши в загальну масу духів або пару крапель будь-якого натурального ефірного масла.
Використовуючи лише папір і картон, можна побудувати цілком правдоподібну стендову модель вагона . При бажанні зовнішній вигляд справжнього вагона може бути переданий в макеті до найдрібніших деталей. Можна навіть зробити його салон світиться.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті детальні фотографії зовнішнього вигляду та інтер'єру вагона цікавить вас типу.
2
Елементи інтер'єру вагона - лавки, віконні рами, світильники - виготовте заздалегідь. Склейте їх з тонкої паперу і розфарбуйте. Всередину світильників заздалегідь встановіть білі світлодіоди і виведіть назовні тонкі й довгі провідники. Дайте клею висохнути. Поручні зробіть з трубочок для коктейлів.
3
Виготовте з щільного картону кузов вагона . Також розфарбуйте його зсередини і зовні. Дах поки не робіть. Виріжте в кузові вікна, заклейте їх зсередини плівкою, вирізаної з пластикової пляшки. Потім зсередини і зовні приклейте виготовлені заздалегідь віконні рами. Розставте в кузові лавки і поручні і закріпіть їх клеєм.
4
При бажанні виріжте і розфарбуйте фігурки пасажирів. Одні з них хай стоять в салоні, тримаючись за поручні, а інші - сидять на лавках. Ці фігурки також приклейте.
5
Виготовте з щільного картону дах. Розфарбуйте її. З внутрішньої сторони приклейте світильники. Проводи від них проведіть по внутрішній стінці салону вниз до отвору, проробленому в його підлозі. Заклейте дроти смужкою паперу, яку окрасьте в той же колір, що і стіни. Залиште невеликий запас довжини проводів, щоб дах можна було знімати. Зробіть на ній з внутрішньої сторони бортик, щоб, будучи одягненою на вагон, дах не порушувався.
6
Пантограф вагона зробіть з канцелярської скріпки, як колеса використовуйте пофарбовані відповідним чином кришки від пляшок, а в якості осей - трубочки від авторучок. Все це приклейте.
7
Підставку для вагона зробіть з оргскла. На ній також розташуйте батарейку (або гніздо для підключення блоку живлення), тумблер і резистори для світлодіодів. Підключіть все це. Приклейте колеса до підставки.
8
З того ж оргскла зробіть для макета знімний прозорий кожух. Щоб саморобка прослужила довго, не знімайте його без потреби.