Як привчити собаку гуляти. Як привчити собаку до життя в квартирі.

Привчання до вулиці - дуже важлива складова гармонійного життя собаки в квартирі. Цей процес вимагає від господаря багато сил і терпіння, тому важливо знати: як правильно навчити свою собаку гуляти.
Вам знадобиться
  • -ошейнік і повідець;
  • -вільне час;
  • -терпеніе.
Інструкція
1
Слід пам'ятати, що до того, як вашому цуценяті поставили всі необхідні щеплення і був витриманий карантин, його не можна відпускати на вулиці. Це не означає, що малюк весь цей час повинен сидіти вдома. Уже з перших днів життя його можна починати виносити на вулицю на руках, щоб цуценя звикав до нових запахів і звуків.
2
Після того як карантин залишився позаду, можна починати повноцінні прогулянки зі своїм вихованцем. Привчання до вулиці - етап клопітливий, тому буде добре, якщо в цей час у вас буде відпустка або хтось з домочадців постійно буде вдома.
3
Оберіть для гулянь спокійне місце, далеко від проїжджої частини. Бажано, щоб в перші дні ваш щеня не контактував з побратимами, оскільки перші виходи на прогулянку для нього і так є сильним стресом.
4
Опустіть малюка на землю, ласкаво розмовляючи з ним. Дайте йому освоїтися і озирнутися. Перший час щеня може дуже боятися і тулитися до ваших ніг. Постійно хвалите його, давайте ласощі. Якщо малюк зробив калюжку - бурхливо похваліть.
5
Розробіть графік годування і прогулянок - так собаці буде простіше звикнути до необхідності справляти свої потреби в один і той же час. У перший час з маленьким цуценям доведеться гуляти 6-8 разів на день.
6
Обов'язково виводите свого вихованця на вулицю після кожного годування і сну. Якщо ви помітили, що цуценя почав турбуватися і принюхуватися до підлоги, то швидко візьміть його на руки і винесіть на вулицю. За кожну калюжку і купку на вулиці бурхливо хваліть вихованця.
7
У перший час казусів будинку вам не уникнути. Не карайте малюка за провини - він ще погано розуміє, що від нього хочуть, та й терпіти поки ще не може в силу фізіологічних особливостей. Досить просто суворим голосом насварити цуценя і відразу ж винести на вулицю, де ласкаво похвалити.
8
Всі собаки по різному звикають до вулиці. Одним достатньо тижня, інші буде адаптуватися місяцями. У цей період варто проявити особливу терпіння і, через якийсь час, ви досягнете свого, і малюк почне сам проситься гуляти!
Зверніть увагу
Перед тим, як почати виводити цуценя на вулицю, його слід привчити до повідця і нашийника, інакше замість того, щоб пізнавати новий світ, ваш вихованець буде всіляко намагатися позбутися від нашийника.