Як відрізнити справжній бурштин. Як перевірити справжній бурштин чи ні.

Найнадійніший спосіб відрізнити натуральний бурштин від підробки - показати виріб фахівця-гемолога, що має відповідне обладнання. Якщо ж на це немає часу або рішення про покупку потрібно приймати швидко, є кілька простих правил, які дозволять зрозуміти, справжній бурштин чи ні.
Інструкція
1
Ніколи не орієнтуйтеся на ціну виробу. Виготовлення підробок потребує коштів і якщо продавець не знижує ціну, це не означає, що у нього виключно натуральний бурштин . Підроблений бурштин виробляють із пластмаси, каучуку, каніфолі. До складу штучної смоли додають невелику частину натурального низькосортного бурштину та навіть домагаються ефекту застиглих пухирців.
2
Оскільки запаси бурштину в світі не безмежні, а попит на цей камінь завжди високий, як давнього каменя продають копав - «молодий» бурштин , якому не довше декількох десятків тисяч років. Це натуральний камінь, отриманий із смоли дерев, але назвати його бурштином можна. Він більш крихкий. Крім того, сучасні технології дозволяють створити подібний продукт з смоли сучасних хвойних дерев. Відрізнити його можна таким чином - капнути на виріб спиртом. Він вступить у взаємодію із застиглою смолою і на поверхні залишиться липке пляма.
3
Для того щоб відрізнити справжній бурштин від підробки із синтетичної смоли, використовуйте "бабусин" метод. Додайте в склянку води пару ложок повареної солі, розмішайте і помістіть туди виріб з бурштину. Якщо камінь натуральний, він спливе, а підробка зі смоли потоне. Цей спосіб не підходить, якщо камінь оправлений в метал.
4
Ще один спосіб відрізнити підробку, не відходячи від прилавка - нагріти камінь за допомогою запальнички. Якщо камінь натуральний, ви відчуєте приємний або нейтральний запах хвойної смоли. Сам камінь при цьому не постраждає. Якщо камінь несправжній, з'явиться дим, камінь потемніє, і ви відчуєте різкий неприємний запах горілої синтетики. Попросіть продавця продемонструвати це. За його реакції ви зрозумієте, чи готовий він так вчинити з неякісною продукцією.
5
Перевірити натуральність можна також за допомогою гострого предмета. Просто проведіть подряпину по поверхні каменя. Якщо бурштин натуральний, то він розкришиться, а зріз на пластиковій підробці закрутиться спіраллю.