Як підібрати ласти.

Ласти дозволяють аквалангістам значно швидше і легше переміщатися у воді. Від того, наскільки правильно ви виберете ласти, залежить, наскільки сильно будете втомлюватися при плаванні. Сьогодні в спеціалізованих магазинах ви знайдете величезний спектр різноманітних моделей. Час, витрачений вами на правильний і ретельний підбір ласт, в майбутньому буде винагороджено комфортом і легкістю, з яким ви зможете пересуватися у воді. За допомогою наступних порад, ви зможете значно полегшити свій вибір.
Інструкція
1
Спершу необхідно визначитися зі способом кріплення ласт на нозі, він буває двох видів: закрита калоша або черевик з п'ятковим ременем. Ласти зі спеціальним ременем мають більший діапазон регулювань, але в теж час вони не так зручні. Крім того виникає ризик того, що ремінцями ви будете чіплятися за рослинність або мотузки. Ласти з цільної калошею більш зручні, але їх необхідно підбирати за розміром, враховуючи температуру води. Після того як ви визначилися з вибором, перевірте чи не тисне ласта вам на ступню.
2
Після цього можна переходити до довжини лопаті. Короткі ласти (довгої в 55-65 см) зазвичай використовуються в сноркелинга (плавання під водою для розглядання дна або риб). Довші моделі підходять для підводного полювання (85 см і більше). Використання ласт довше метра недоцільно. При підборі ласт необхідно чітко уявляти майбутні умови, в яких ви плануєте полювати чи просто плавати.
3
Потім зверніть увагу на матеріал. Ласти розрізняються по навантаженню: бувають м'які моделі або більш жорсткі. У цьому випадку кожен керується власними уподобаннями. Постарайтеся якомога менше звертати уваги на дизайн і забарвлення, перевіряйте матеріал, з якого виготовлені ласти. Гумові відрізняються великим терміном служби, комбіновані (пластик і гума) мають кращі характеристики, а дешеві моделі прослужать лише кілька сезонів.
4
Найбільш жорсткі ласти використовуються для екстремального, глибинного плавання. Вони відмінно підходять для великих відстаней, але не завжди зручні в тих випадках, якщо потрібна якомога більша маневреність.
5
Ласти середньої м'якості використовуються для полювання на середній глибині, без необхідності в швидких перегонах за рибою.
6
При підборі ласт найкраще спробувати кілька моделей, таким чином, ви зможете визначити те, що вам найбільше підходить.