Як навчити собаку команді "місце". Як навчити цуценя команді не можна.

« Місце » - власний простір собаки, її територія, де вона може спокійно відпочивати і спати, відчуваючи себе в безпеці. Перше, чому ви повинні навчити маленького цуценя, принісши в свій будинок - це відгукуватися на кличку і команді «місце». З кличкою зазвичай проблем не буває - щенки швидко звикають до свого імені. А от з приучением до місця знадобитися трохи терпіння.
Інструкція
1
Буде краще, якщо для пристрою місця ви не станете використовувати старі ганчірки і килимки, а придбаєте для собаки спеціальну лежанку. Можна самим зшити товстий матрацик з знімаються чохлом (для прання). Лежанку необхідно купувати з урахуванням майбутнього розміру вашої собаки. Адже щеня зовсім скоро виросте і перестане поміщатися в своєму маленькому лежбище.
2
прістройте собачу лежанку в такому куточку передпокої або кімнати, де б вона не опинилася в проході або на протязі - вам буде незручно, а цуценяті незатишно. Як тільки помітите, що цуценя починає укладатися на відпочинок десь у кімнаті на килимі або на кухні під столом, відразу ж візьміть його на руки і віднесіть до його нової лежанці. Спокійним рівним тоном промовте: « Місце !». Потім покладіть вихованця в лежанку.
3
Погладьте цуценя і повторіть команду. Якщо він спробує встати і піти, доведеться притримати його і спробувати заспокоїти. Коли цуценя знову вляжеться, приголубте його і похваліть.
4
Якщо він знову спробує втекти, потрібно пригостити його яким-небудь ласощами, утримуючи при цьому на місці і повторюючи команду спокійним тоном. Якщо ви пішли, а щеня залишився лежати на своєму місці, на цей раз заняття закінчено. Якщо він знову намагається втекти і прилаштуватися відпочити під кріслом, відловлювати його і повертайте на місце.
5
Потрібно пам'ятати, що повторювати вправу і відправляти цуценя на місце потрібно тоді, коли він ситий, вигуляти і досить награвся. Так вам буде набагато простіше домогтися бажаного результату. Коли цуценя вам заважає, також слід відправляти його на місце. Важливо, щоб пес звик відпочивати і спати саме на своєму місці, а не на вашому ліжку або в кріслі.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що відучувати собаку від поганих звичок у дорослому віці буде набагато складніше, ніж прищепити хороші манери маленькому цуценяті. Займайтеся з цуценям з дитинства і, надалі ви значно полегшите життя і йому і собі. Адже в більшості випадках неадекватної поведінки собаки винен господар. Будьте ж у відповіді за того, кого приручили.