Як завести акваріумних рибок.

Акваріум з декоративними рибками - відмінна прикраса для вашого інтер'єру. Однак не можна забувати про те, що там мешкають живі істоти, які потребують догляду і годівлі. Акваріум також може стати хорошим уроком відповідальності для ваших дітей.
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати сам акваріум. Можна придбати готовий варіант в зоомагазині. А можна замовити індивідуальний проект, який ідеально впишеться у ваш інтер'єр. При покупці зверніть увагу на герметичність. Найкращий варіант - цілісний акваріум, так як можна не боятися протікання води. Якщо ж майбутній будинок для рибок представляє собою кілька склеєних аркушів скла, вам в будь-якому випадку знадобиться піддон. Також огляньте акваріум на предмет браку: тріщин, подряпин або будь-яких інших недоліків, які можуть призвести до раптової поломки.
2
В зоомагазині придбайте спеціальний річковий пісок для заповнення акваріумів. Кількість піску залежить від обсягу резервуара, тут вам зможе допомогти продавець-консультант. Для прикраси акваріума можна купити морські черепашки і камінчики, стилізовані глечики та інші декоративні речі. Якщо ви хочете посадити в акваріумі живі рослини, не варто робити це прямо на річковому піску. Перш удобрите грунт добре вивареним торфом, додайте річковий глини і вже потім саджайте водорості. Багато рослин не потрібно, так як вони ростуть швидко і можуть заповнити собою весь акваріум.
3
Посудина для рибок необхідно наповнювати відфільтрованої водою (підійде звичайна вода з-під крана, що пройшла через побутовий фільтр) або сирої відстояною водою (риби не виносять хлору). Наливати воду необхідно дуже обережно, щоб не піднімати річковий пісок. Зазвичай користуються гумовою медичної трубкою, один кінець якої вставляють в акваріум, інший - в посудину з приготовленою водою. При великому обсязі акваріума для очистки води встановлюється спеціальний фільтр. Також знадобиться апарат для збагачення води повітрям.
4
Наступний крок - покупка самих мешканців. Привезти їх додому можна в звичайній банку. Промийте її попередньо кип'яченою водою без миючих засобів, наповніть акваріумний водою до половини. Можна також скористатися поліетиленовим пакетом, попередньо переконавшись, що він не пропускає повітря. Для впевненості краще помістити один пакет в інший.
5
Не забудьте купити корм для ваших рибок . Найпоширеніші види: мотиль, циклоп, дафнії, трубочник і сухий корм - все це можна придбати в будь-якому зоомагазині. Зберігають його в сухому, темному і прохолодному місці, щоб не запрів і не зіпсувався.
6
Вибір конкретного виду рибок залежить цілком від вас. Самими невибагливими акваріумними мешканцями є гуппі - маленькі різнокольорові рибки. Вони не потребують великої кількості їжі та ладнають з іншими мешканцями. Можна також завести рибок -меченосцев. Вони мають приємний чорно-червоний окрас, дуже спокійні, не агресивні. Хорошими сусідами для рибок стануть равлики і невеликий сом - крім декоративної функції, вони будуть очищати акваріум від забруднення. При виборі більш екзотичних видів з'ясуйте, чи потрібні їм спеціальні умови, і яких сусідів можна до них підселити.