Як зробити рідкий азот. рідкий азот Як зробити.

Рідкий азот (N2) являє собою прозору рідину, з трохи меншою, ніж у води, щільністю. У цьому стані азот має виключно низьку температуру (близько - 196 градусів). Яким чином можна отримати рідкий азот ?
Інструкція
1
Оскільки рідкий азот при контакті з повітрям і нагріванні дуже швидко випаровується, різко збільшуючись в обсязі, його зберігають в особливих умовах: або в спеціальних низькотемпературних ємностях, при підвищеному тиску, або в «судинах Дьюара ».
2
В даний час використовується кріогенний метод, тобто спосіб глибокого охолодження повітря. Він застосовується як у промислових масштабах, так і в лабораторних.
3
Ключовий момент - отримання дуже низьких температур, необхідних для скраплення повітря. Тут можна використовувати три методи: - Використовуючи низкокипящие рідини, при їх випаровуванні, вони поглинають велику кількість тепла, за рахунок чого сильно охолоджується воздух.-Шляхом дросселирования (ефект Джоуля-Томпсона) .- Шляхом адіабатичного розширення газу.
4
Найбільш поширені перші два методи. При використанні низкокипящих рідин, послідовно застосовуються кілька хладоагентов, підібраних таким чином, щоб скраплення одного відбувалося за рахунок випаровування іншого. Метод дуже ефективний, але конструктивно складний.
5
Другий метод вимагає попереднього сильного стиснення повітря (до 200 - 250 бар). Широко використовується, незважаючи на низьку ефективність таких установок.
Корисна порада
Широко використовується в різних областях промисловості і науки. Наприклад, в якості ріжучого елемента (кріогенна різка), в молекулярної біології, генної інженерії, селекційному справі (як холодильний елемента при зберіганні клітинних культур і фрагментів ДНК), при пожежогасінні, у випадках необхідності швидкого охолодження обладнання, датчиків і т.д. Застосовується також у медицині для лікування рубців, бородавок, папілом, вугрової висипки. Незамінний при різного роду надзвичайних ситуаціях, коли виникає необхідність доставки великої кількості препаратів крові.