Як вирощувати фрезії.

Фрезії відносяться до бульбоцибульні культурам з сімейства півникових. Їхня батьківщина Південна Африка, тому квіти дуже вимогливі до тепла і великій кількості вологи. Дуже рідко зацвітають в середній смузі Росії в відкритому грунті і найчастіше використовуються для посадки в оранжереях і на підвіконнях, але якщо забезпечити правильну агротехніку вирощування, можна отримати квітучу клумбу і в середній смузі.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - бульбоцибулини;
  • - комплексні мінеральні добрива;
  • - шпалера або прути;
  • - шпагат.
Інструкція
1
Квіти фрезії мають різний окрас і насичений конвалієва аромат. На квіткові ринки всіх країн поставляються з Голландії. Вирощувати фрезії можна з насіння, що більше підходить для оранжерейного або домашнього цвітіння і з клубнелуковиц, широко використовуваних у відкритому і захищеному грунті.
2
Для вирощування з насіння підготуйте легку дренированную грунт в ящиках, зробіть борозенки на глибину 2 см і посійте насіння на відстані 2 см. Як тільки з'являться 3 справжніх листочка, распікіруйте рослини. Якщо ви посієте квіти в березні, то перше цвітіння почнеться в жовтні, тобто від періоду сходів до перших квітів проходить щонайменше 180-200 днів. Тому пікірують розсаду в квіткові горщики або пересаджуйте в опалювальну оранжерею. Відстань між квітами повинно бути 10-15 см.
3
Догляд полягає в прополці бур'янів, поливі, підв'язці і підгодівлі. Виробляєте полив, не чекаючи, коли повністю пересохне грунт, але в той же час надмірний полив призведе до того, що всі верхівки засохнуть і рослини захворіють. Тому проводите помірні поливи.
4
Два рази до періоду цвітіння проведіть підгодівлю квітів комплексними мінеральними добривами. Підв'яжіть всі квіти до шпалери, як тільки вони почнуть нахилятися.
5
Для посадки у відкритий або захищений грунт використовуйте цибулинний матеріал. Посадку у відкритий грунт виробляєте в травні, як тільки грунт прогріється до 18 градусів. В захищений грунт і під плівкові укриття висаджуйте цибулини на 20 днів раніше.
6
За тиждень до посадки дістаньте цибулини, огляньте їх, видаліть підгнилі, залиште при кімнатній температурі. Перед посадкою замочіть на 20 хвилин в слабкому розчині марганцівки, обпиляться деревною золою і відразу висаджуйте в добре культивированную грунт на самому сонячному ділянці, захищеному від вітру.
7
Висаджуйте цибулини на глибину 5 см. Відстань між ними робіть 10-15 см.
8
Догляд, також як і в першому випадку, полягає в прополюванні та поливі. Не забувайте, що фрезії вирощують, прив'язавши до шпалери або пруту. Так як квіти утворюють високі пагони і можуть впасти.
9
При такому способі вирощування клумба зацвіте в кінці серпня, початку вересня.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MZm9vEr6HIo
Фрезия - один з найкрасивіших і ароматних квітів, вирощуваних сучасними садівниками. Це цибулинна рослина відноситься до сімейства ірисових (півникових) і походить з Південної Америки. В тепличних умовах ці витончені різнокольорові квіти можна вирощувати цілий рік. Але, як і багато декоративні тропічні рослини, фрезия вимагає особливого догляду при посадці і вирощуванні.
Інструкція
1
В умовах середньої смуги Росії фрезії рідко вирощують у відкритому грунті - наш клімат занадто суворий для цього ніжного квітки. Тому більшість садівників воліють садити фрезію в оранжереї, на підвіконнях або на закритій лоджії. Треба зауважити, що ця рослина прекрасно росте в квіткових горщиках і ящиках, так що ніяких проблем з його посадкою не виникає.
2
Посадковий матеріал, тобто цибулини фрезії, можна без праці придбати в звичайних садових центрах і квіткових магазинах. Як грунт краще всього використовувати суміш торф'яної основи з піском і деревним вугіллям. Необхідно стежити, щоб грунт постійно залишалася трохи вологою - для тропічного рослини це важливо. Цибулини можна садити по кілька штук в один горщик на глибину 2-3 см.
3
Головною умовою успішного вирощування фрезії є велика кількість світла. Ця квітка дуже світлолюбний і потребує світловому дні довжиною не менше 12-14 годин. Однак прямі обпалюють сонячні промені фрезия не переносить, тому горщик краще не ставити на південні вікна.
4
Залежно від періоду росту квітка потребує різних температурах навколишнього середовища. Перед періодом цвітіння, яке в природі протікає при відносно прохолодних температурах (8-15 градусів), рослині необхідна тривала стадія спокою, що займає близько 10-14 тижнів. В цей період фрезії вимагається тепла атмосфера в межах 20-25 градусів. Тому в нашому кліматі оптимально висаджувати цибулини на початку березня, щоб домогтися появи квітів до початку вересня.
5
У приміщенні (квартирі або приватному будинку) цибулини можна висаджувати круглий рік і в залежності від коливань температур час від часу виставляти горщики на вулицю і прибирати назад. Від моменту посадки до появи перших паростків проходить приблизно 15 днів, а період до появи перших зачатків суцвіть складає 5-6 тижнів. Важливо пам'ятати, що на цьому етапі оптимальна температура повинна складати приблизно 15 градусів. Якщо вона опускається нижче 13-15 градусів, зростання суцвіть зупиняється, а при перевищенні 20 градусів починається інтенсивний ріст листя при повній відсутності суцвіть.