Як ліпити з тіста.

Відмінним матеріалом для дитячої творчості, розвиває дрібну моторику, є солоне тісто. Воно абсолютно безпечно для дітей, швидко робиться, застигає відмінно. Його потім можна пофарбувати і повісити на стіну - вийде гарна і довговічна картина.

Інструкція
1

Щоб зробити цей чудовий матеріал нам знадобиться лише борошно та сіль. Змішуємо їх в рівних частках, додаємо до суміші трохи води так, щоб тісто замісити добре, але не було дуже крутим.

2

А для початку ліплення необхідно забезпечити зручність того, хто буде ліпити, будь то дитина або дорослий. Постелимо на стіл клейонку одягаємося в такий одяг, яку не шкода буде забруднити. Особливо, якщо після ліплення піде розфарбовування зліплених фігурок.

3

До питання про інструменти: беремо все те, чим користуються при ліпленні з пластиліну, а саме, стеки пластмасові, качалку, трафарети, невеликі форми і невеликі штампи, які можна купити або просто пошукати будинку.

4

Дайте собі повний простір для творчості і не скупіться на фантазію. Якщо ліпить з тіста ваша дитина, не заважайте йому своїми коментарями, навіть якщо його літак буде схожий на кролика. Можете дати дитині трохи гороху або квасолі, щоб він прикрасив свій твір. Як і у випадку з пластиліном, рекомендуємо сходити в ліс і набрати маленьких листочків, гілочок, жолудів і капелюшків від них, для різних симпатичних фігурок.

5

Якщо ви цікавитеся тим, коли і чим фарбувати тісто, то фарбувати його можна в будь-який час, навіть якщо тісто не досохло. Відмінно підійде для солоного тіста гуаш. А можна перед початком роботи пофарбувати тісто харчовими барвниками.

6

Для висушування фігурок розкладіть їх по листу, підстеливши під них попередньо лист пергаменту, а можете просто покласти їх на батарею.

Корисні поради

Освоївши ліплення простих фігур, складених з невеликого числа ковбасок, бубликів і колобків, дитина зможе починати ліпити вже більш серйозні фігурки, наприклад, фігурки казкових звірів. А самі ви можете паралельно з коханим чадом ліпити з тіста свічники, рамки для фото з химерними візерунками, об'ємні панно або декоративний посуд. Таке творчість надовго захопить не тільки ваших дітей, а й вас самих. А результатом будуть чудові прикраси для дому.