Як навчитися співати самостійно.

Навчившись співати самостійно, навряд чи ви станете оперним співаком. Але заспівати улюблену пісню красиво і зворушливо цілком під силу кожному. Кажуть, що відкриваючи свій голос, людина відкриває в душі щось нове і цікаве. Дерзайте, все у ваших руках.

Вам знадобиться

Якщо ви володієте будь-яким музичним інструментом: 1. музичний інструмент, яким ви володієте (фортепіано, гітара та інше); 2. ноти пісні, яку ви будете співати. Якщо не володієте музичним інструментом, тоді: 1. музичний програвач; 2. диктофон; 3. музичний носій з сподобалася піснею; 4. слова пісні, яку ви будете співати.

Інструкція
1

Виберіть пісню, на яку ви будете вчитися співати. Для початку підійде російська народна пісня - протяжна, лірична, з широкою кантиленою. Пісня повинна вам подобатися.

2

Разучите обрану пісню. Якщо ви володієте музичним інструментом, то знайдіть ноти й вивчите пісню по ним. Якщо не володієте - доведеться вчити з голосу. Увімкніть диск, знайдіть де-небудь слова і підспівувати. Потім вимкніть музику і пропойте без неї. Запишіть себе на диктофон і порівняйте з записом. Вийшло схоже - добре. Не вийшло - продовжуйте тренуватися.

3

Навчіться правильному співочому подиху. Сильний, красивий, гнучкий голос походить від правильного вдиху. Уявіть собі, що ви нюхаєте квітка. Вдих вийде глибоким, але не грубим, і наповнить повітрям весь простір грудної клітини. Потренуйтеся правильно дихати спочатку без співу. Потім заспівайте вашу пісню, застосовуючи глибокий співочий вдих.

4

Попрацюйте над дикцією. Згадайте відомі вам скоромовки. Вимовте їх спочатку повільно, потім швидше, поступово нарощуючи темп. Прочитайте текст вашої пісні з виразом, чітко промовляючи кожен приголосний звук.

5

Подумайте, про що ваша пісня. Спробуйте уявити, які почуття переживає герой пісні, коли він вимовляє ту чи іншу фразу, в яких обстоятесльствах він знаходиться, хто він, як він виглядає, кому все це співає. Уявіть себе героєм цієї пісні. Щоб пісня прозвучала добре і сподобалася слухачеві, ви повинні заспівати її від першої особи і вкласти в неї свої власні переживання.

Зверніть увагу

Уникайте крику. Сильний голос і крик - дві різні речі. Криком ви втомити і власні голосові зв'язки, і слухачів.

Корисні поради

Є вірний спосіб зрозуміти, що ви навчилися співати. Від співу ви не повинні відчувати ніяких незручностей - будь то незручності в горлі або невдоволення звучанням власного голосу. Якщо ви отримуєте задоволення від співу, то ви на вірному шляху.