Як в'язати різні візерунки.

Шедеври світової музики, тринькання вашої дитини на гітарі або завивання сусідської собаки можна описати всього сім'ю нотами. Теж і з в'язанням. Мистецтво в'язання на спицях давнє і використовує всього два види петель. Лицьову і виворітну. Все різноманіття в'язаних виробів - це різні комбінації лицьових і виворітних петель і способів їх пров'язування.
Вам знадобиться
  • Спиці, будь-яка пряжа, вміння набрати петлі на спицю і провязать з них лицьову або виворітну петлю будь-яким получающимся у вас способом.
Інструкція
1
Відповідно, основними візерунками є найбільш прості і часто використовувані комбінації лицьових і виворітних петель.Платочная вязка.Іспользуем тільки лицьові петлі у всіх рядах в'язання.
2
Лицьова гладь.Здесь вже з'являються виворітні петлі.Все непарні ряди вироби складаються з особових петель.Все парні ряди - з виворітних петель.Еслі навпаки всі непарні ряди пров'яжіть виворітними петлями, а парні лицьовими, отримаємо виворітну гладь.
3
Найбільш популярний візерунок для оформлення краю в'язаного виробу - це резінка.Резінка 1х1.Все ряди: 1 лицьова, 1 виворітна.
4
Резинка 2х2.Все ряди: 2 лицьових, 2 ізнаночних.Ліцевие петлі в'яжемо над лицьовими, а виворітні над виворітними.
5
Англійська резінка.Етот візерунок і понині вкрай популярний на берегах Альбіона.Для англійської гумки необхідно набрати на спиці парна кількість петель.Первий ряд: всі петлі ліцевие.Второй ряд: * 1 лицьова, 1 петлю пров'яжіть подвійний лицьова (введемо спицю з лицьового боку роботи в петлю, розташовану в попередньому ряду під черговий петлею на лівій спиці і пров'яжіть її лицьовій) *. Повторюємо від * до * до кінця ряда.Третій і наступні: повторюємо другий ряд.
6
Не менш популярна і поперечна резінка.Первий, третій, четвертий і шостий ряди: всі петлі ліцевие.Второй і п'ятий ряди: всі петлі ізнаночние.Поперечная гумка використовується, як і звичайна. Особливо вона ефективна, коли еластичні деталі більш значні по ширині.
7
Нерідко хусткової в'язки використовують як еластичну гумку для оформлення країв деталей.Она добре виглядає в вузьких Бейко, якими обробляють краю ошатних головних уборів, легких майок, купальних костюмів та ін.
8
Древніми є і візерунки звані шахматкі.Оні прекрасні для двосторонньої в'язки, коли виріб з вивороту виглядає також як і з лицьового сторони.Шахматка 1х1.Первий ряд: 1 лицьова, 1 ізнаночная.Второй ряд: 1 виворітна (над лицьовою в'яжемо виворітну), 1 лицьова (над виворітного в'яжемо лицьову) .Повторяем з першого ряду.
9
Решта шахматки виконуються аналогічно.Шахматка 2х2.Первий і другий ряди: 2 лицьових, 2 ізнаночних.Третій і четвертий ряди: 2 виворітних, 2 ліцевих.Повторяем з першого ряда.Шахматка 3х3.Первий, другий, третій ряди: 3 лицьових, 3 ізнаночних.Четвертий, п'ятий, шостий ряди: 3 виворітних, 3 ліцевих.В результаті полотно представляє з себе великі чи маленькі клітки.
Корисна порада
Речі пов'язані на великих спицях з цікавою яскравою фактурної пряжі простими візерунками виглядають вкрай ефектно і в'яжуться досить швидко.