Як перезавантажити операційну систему.

Перезавантаження операційної системи може знадобитися після установки деяких програм, після внесення змін до її конфігурацію, а також для звільнення оперативної пам'яті. Залежно від ситуації зробити перезавантаження операційної системи можна різними способами.
Інструкція
1
Якщо операційна система працює нормально, то для її перезавантаження краще застосувати самий стандартний спосіб. Відкрийте меню "Пуск" і в самій нижній його частині натисніть на кнопку "Вимкнення". Відкриється діалогове вікно з трьома кнопками - "Режим очікування", "Вимкнення" і "Перезавантаження". Натисніть на кнопку "Перезавантаження", для того, щоб перезавантажити операційну систему .У Windows Vista і Windows 7 при натисканні кнопки "Завершення роботи" діалогове вікно не відкривається, команду перезавантаження тут можна вибрати з спеціального списку, що розкривається.
2
Інший спосіб перезавантаження операційної системи пов'язаний із застосуванням спеціального засобу Windows під назвою Диспетчер завдань. Виклик диспетчера задач проводиться натисненням комбінації клавіш "Ctrl" + "Alt" + "Del". Диспетчер завдань завжди відкривається поверх всіх активних вікон. За допомогою нього можна подивитися завантаженість операційної системи, запущені процеси, а також зняти не відповідають завдання, тим самим позбавивши операційну систему від необхідності перезавантаження. Якщо в перезавантаженні системи все ж є необхідність, то натисніть у верхній частині вікна Диспетчера завдань на кнопку "Завершення роботи", і у випадаючому меню натисніть на рядок "Перезавантаження".
3
Якщо операційна система зависла повністю, то перезавантажити її можна тільки "радикальними методами". Для цього натисніть на кнопку Reset, яка знаходиться на корпусі системного блоку. Комп'ютер вимкнеться на секунду, а потім почне завантажуватися. Зверніть увагу, що при такому способі перезавантаження дані, які ви не встигли зберегти будуть назавжди утрачени.Еслі ви використовуєте ноутбук, то перезавантаження можна виконати натиснувши і утримуючи протягом двох секунд клавішу включення живлення.
Будь операційна система раніше чи пізніше приходить в стан, коли використовувати комп'ютер стає важко, незручно або навіть неможливо. Перестають запускатися звичні програми, або несподівано завершують свою роботу перевірені інструменти. Це може статися як з вини шкідливих програм, так і з причини необережних дій користувача. Самий вірний і надійний спосіб усунення цих проблем - перевстановлення операційної системи.
Інструкція
1
Придбайте диск з операційною системою (не має значення, яку версію ви виберете) і ліцензійний ключ до неї. Перевірена часом, більш стара Windows XP відмінно підходить для не надто потужних або ненових комп'ютерів. Більш сучасна, красива і багато в чому більш зручна система Windows 7 відмінно підходить для потужних машин, з достатнім об'ємом пам'яті, місця на жорсткому диску і бажано двоядерним процесором. Яку б версію ви не вибрали, головне, щоб у вас були диск і ключ продукту.
2
Знайдіть драйвери для вашого обладнання, тобто материнської плати, відеокарти, звукової карти або мережевого адаптера - якщо вони не вбудовані в системну плату. Якщо у вас немає дисків з програмним забезпеченням, просто скачайте драйвери з інтернет-сайту виробника. Збережіть драйвери і всі важливі дані на флеш-носії або запишіть на інший логічний диск - це дуже знадобиться після перевстановлення.
3
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Перезавантаження». Після того як на екрані з'явиться чорно-біле тестове повідомлення при запуску системи, натисніть кнопку вибору джерела для завантаження системи. Найчастіше це кнопка F8, але на деяких моделях материнських плат використовується F10 або інша клавіша. Точно це вказано в інструкції до вашої моделі або ж пишеться в нижній частині екрана завантаження.
4
Виберіть з завантажувального меню пункт, позначений як CD-ROM або DVD-ROM з назвою вашої моделі дисковода. Вставте диск з установочними даними операційної системи і натисніть Enter.
5
Дочекайтеся закінчення первинного завантаження установника. Прочитайте і прийміть ліцензійну угоду; зазвичай це робиться кнопкою F3 і натисненням кнопки Enter. Вкажіть логічний диск, на який ви хочете встановити Windows. Виберіть перший або верхній в пропонованому списку розділ жорсткого диска і натисніть Enter. Якщо у вас вже була встановлена система на цьому розділі, вам запропонують вибрати варіанти установки: поверх існуючої копії або з видаленням поточного логічного диска. Виберіть пункт «Видалити розділ», підтвердіть свій вибір кнопкою D, а потім кнопкою L.
6
Вкажіть нерозмічену (unformatted) область в якості місця установки системи. Підтвердіть створення і форматування нового розділу. Зачекайте закінчення процедури форматування і завантаження файлів Windows. Після цього комп'ютер перезавантажиться самостійно.
7
Зачекайте від 15 хвилин до 1 години, поки не розпакуються і не налаштуються дані системи. Введіть дані комп'ютера, особисті дані, ім'я облікового запису та пароль, якщо це потрібно. Також вкажіть часовий пояс і бажану мову при запуску комп'ютера, коли на екрані з'явиться відповідний запит. Після цього комп'ютер повідомить про закінчення установки і перезавантажиться.
8
Вийміть інсталяційний диск з дисковода, дочекайтеся повного завантаження системи. Вставте флеш-накопичувач або диск з драйверами і встановіть їх.
9
Обов'язково активуйте свою копію операційної системи, інакше через 30 днів вона перестане працювати. Для активації виберіть пункт в меню «Пуск» під назвою «Активація». Найбільш зручний варіант - через інтернет. Для цього вам знадобиться ключ, він же код продукту. Введіть в майстрові активації необхідні дані і перезавантажте комп'ютер після завершення процесу.