Як зробити складальну ручку. наборная ручка з берести.

Ножі зі складальної ручкою з берести особливо популярні у мисливців і рибалок. І це не дивно - гідності берестяної складальної ручки величезні. Вона тепла і приємна на дотик і не ковзає в руці. Випадково впав у воду ніж не потоне. Нарешті, вона просто дуже красива і радує око. Самостійно зробити складальну ручку з берести для свого ножа цілком під силу практично будь-якій людині.
Вам знадобиться
  • - береста;
  • - кап;
  • - ножівка по металу;
  • - дриль;
  • - надфіль;
  • - металевий стрижень;
  • - наждачний папір;
  • - епоксидна смола;
  • - заточена металева трубка;
Інструкція
1
Зробіть больстр з капаПоставьте полотна на ножівку. Визначте центр капа і зробіть на ньому невеликий пропив. За допомогою свердла зробіть отвори для хвостовика. При цьому необхідно стежити за тим, щоб свердло не вийшло за межі пропила. Проточите паз за допомогою надфіля.
2
Зробіть хвостовікВозьміте металевий стрижень і наріжте на його кінці різьблення. Просвердлите отвір під заклепку. Візьміть шпильку і промажте її клеєм з двох сторін. Вставте її в отвір і трохи розвальцьо.
3
Наберіть ручку з берестиВозьміте бересту і наріжте її квадратиками 50х50 мм. Обробіть кожен шматок берести наждачним папером. При необхідності, обточити. Зовнішня поверхня берести повинна бути гладкой.Пробейте в бересті отвори. Для цього можна використовувати гостро заточену металеву трубочку відповідного діаметру.
4
Насадите бересту на хвостовик клинка. Кількість берести повинно бути набрано з урахуванням того, що береста буде спресовуватися. Стягніть бересту гайкою і переконайтеся в тому, що кількість берести достатньо для рукоятки. Зніміть бересту з хвостовика. Промажте кожен шматочок берести епоксидним клеєм близько шпильки. Епоксидна смола запобігатиме потраплянню вологи на хвостовик і одночасно утримає бересту від прокручіванія.Для того щоб наборка була щільніше, необхідно періодично стягувати її гайкою. Після набору всій ручки, щільно затягніть гайку і залиште заготовку на два дні, щоб клей повністю висох.
5
Обріжте за допомогою ножівки надлишки берести. Надайте рукоятці форму, обточуючи її на наждачному камені. Відполіруйте рукоять дрібним наждачним папером.
6
Зробіть навершіеВозьміте шматок капа, просвердлите в ньому некрізне отвір і накрутіть його замість гайки. Відкрутіть капу, промажте всередині клеєм, накрутіть знову і відкладіть сохнути.
7
Обточити і відполіруйте навершя. Просочіть рукоять маслом.
Зверніть увагу
Якщо ви брали берест в лісі, обдираючи її з берези, необхідно відразу змазати фарбою дерево фарбою, щоб воно не загинуло.
Корисна порада
Принесену з лісу бересту потрібно порізати рівними шматками і покласти під прес. Якщо ви вирішили використовувати замість епоксидної смоли клей ПВА, необхідно покрити хвостовик фарбою, щоб захистити його від іржі.