Як встановити міжрядковий інтервал.

Міжрядковий інтервал (або «інтерліньяж») визначає відстань між сусідніми рядками тексту. Як правило, за одиницю виміру міжрядкового відстані приймається висота найбільшою літери шрифту, який використаний у цьому рядку. Тобто, якщо задати полуторний інтервал , то відстань між рядками збільшиться на половину висоти найбільшого знака. З цього випливає, що змінюючи розмір шрифту, ви автоматично збільшуєте відстань між рядками, хоча у відносних одиницях його величина залишається колишньою.
Вам знадобиться
  • Текстовий редактор Microsoft Office Word
Інструкція
1
Якщо змінити міжрядковий інтервал треба в текстовому документі, то для цього можна використовувати, наприклад, текстовий редактор Microsoft Office Word. Відкривши потрібний документ, виділіть той фрагмент тексту, який слід змінити. Якщо треба поміняти інтерліньяж у всьому документі, то для виділення можна натиснути клавіші CTRL + A.
2
Клацніть піктограму зміни міжрядкового інтервал а в групі команд «Абзац» на вкладці «Головна» меню текстового редактора. В випав списку можна вибрати один з шести найбільш часто використовуваних варіантів, або клацнути пункт «Інші варіанти міжрядкових варіантів». Якщо ви оберете друге, то Word відкриє вкладку «Відступи і інтервал и» в окремому віконці налаштувань параметрів абзацу.
3
Розкрийте список, що випадає під написом «міжрядковий» в секції «Інтервал». У цьому списку рядка «Одинарний», «1,5 рядка» і «Подвійний» дублюють відповідні пункти з шести найбільш використовуваних варіантів. Якщо ж ви виберете рядок «Множник», то в сусідньому полі («значення») зможете вказати будь інтервал - наприклад, 11,49. Якщо клацнете рядок «Мінімум», то отримаєте можливість встановити міжрядковий інтервал не в відносних, а в абсолютних одиницях (в пунктах). У цьому випадку інтерліньяж перестане залежати від розміру шрифту - навіть якщо пізніше ви його зміните, міжрядковий інтервал залишиться тим, який ви вказали в полі «значення». Аналогічне призначення і у пункту «Точно» в цьому випадаючому списку.
4
Контролюйте візуально внесені вами зміни по картинці у віконці «Зразок». Після того, як зовнішній вигляд тексту-зразка прийме той вигляд, який вам потрібен, натисніть кнопку «OK».
5
Доступ до цих налаштувань можна отримати і без кнопки в меню - якщо клацнути виділений текст правою кнопкою миші, то у випадаючому контекстному меню буде призначений для цього пункт «Абзац».