Як накреслити сходи.

З технічної точки зору, створення креслення і подальше будівництво сходів є цілком здійсненним завданням. Однак, слід враховувати, що конструкція сходів повинна відповідати будівельним нормам. А її експлуатація бути безпечною і комфортною. При проектуванні сходів дуже легко допустити помилку. Тому необхідно зробити детальний проект і точний креслення сходової конструкції.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - лінійка;
  • - транспортир;
  • - циркуль;
  • - папір;
  • - рулетка
Інструкція
1
Виберіть масштаб креслення.
2
Заміряйте розміри стін і нанесіть їх на папір. Накресліть пристінну тетіву.Сделайте поправку на штукатурний шар кожної стіни. Залиште зазор між тятивою сходи і стіною. Величина зазору повинна бути 20 мм.
3
Накреслите зовнішню тятиву.
4
Нанесіть на креслення середню лінію сходового маршу. Ця лінія повинна проходити між двома тятивами сходи і закінчуватися на рівні вехньої щаблі. Положення верхнього ступеня визначається виходячи з будівельних конструкцій приміщення.
5
Визначте положення інших ступенів сходів орієнтуючись на положення її верхнього ступеня. Позначте на тятивах глибину врізки щаблів. Як правило, дана глибина становить 15-20 см.
6
Визначте висоту сходових ступенів. Для цього розділіть висоту поверху будівлі на кількість ступенів. На середній лінії сходового маршу щаблі повинні мати однакову ширину.
7
Нанесіть остаточну ширину проступів на креслення. У прямих сходів проступи проходять паралельно один одному і мають однакову ширину.
8
При складанні креслення сходів з поворотом на 90 або 180 градусів необхідно побудувати вертикальну і горизонтальну разверткі.Нанесіте відрізки, рівні ширині щаблів, на середню лінію горизонтальної проекції сходів. Визначте крайні прямі ступені. Побудуйте вертикальну розгортку сходи по контуру внутрішньої Тетевен. «Розгорніть» по горизонталі лінію горизонтальної проекції контуру внутрішньої тятиви драбини. Відзначте по вертикалі висоту ступенів. З'єднайте кордону криволінійної ділянки прямим відрізком. Проведіть з початкової та кінцевої точок даного відрізку лінії, перпендикулярні ребрах прямих щаблів. Знайдіть середину даного відрізка. Побудуйте перпендикулярні лінії, що проходять через центр кожного з двох одержані відрізків. Позначте точки на перетині двох перпендикулярів. Накресліть дві окружності з центром в даних точках і радіусом, рівним довжині відрізка, що з'єднує ребра прямих ступенів з кінцями криволінійної ділянки. Дані окружності дадуть вам точну лінію розгортки.
9
Нанесіть розміри ступенів сходів на вертикальну проекцію. Сходинки повинні мати клиноподібну форму. Сходинки на середньому марші сходів повинні мати однакову ширину.
10
Візьміть два прямокутних шматка картону з шириною, рівній висоті подступенка. Нанесіть на них ширину клиновидних ступенів, відповідно до горизонтальною проекцією. Розмітьте тятиви драбини за даними шаблонам.Чертеж сходи готовий.
Зверніть увагу
Якщо внаслідок конструктивних особливостей розміщення всіх щаблів на середній лінії маршу неможливо, то слід зменшити ширину проступів або зменшити число ступенів.
Корисна порада
При обчисленні висоти ступенів необхідно врахувати розмір отвору міжповерхового перекриття.