Як шиють наволочку.

Красива наволочка може прикрасити ваш будинок, стати привабливим інтерьерним елементом і послужити відмінною обрамленням декоративної подушки. Наволочки для таких подушок особливо гарні, коли вони зшиті вручну - рукоділля робить атмосферу вашого будинку ще привабливішим, затишніше і незвичніше. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно зшити наволочку для подушки.
Інструкція
1
Вирахуйте розміри подушки, на яку ви збираєтеся шити наволочку. Виходячи з цих розмірів додайте по 2.5 см по всіх чотирьох сторонах для розкрою наволочки. Виберіть відповідну тканину потрібного розміру і починайте кроїти.
2
Визначте, яка деталь повинна бути верхньої, а яка нижньої, виворітного. На виворітній стороні прорежьте довгий отвір і ушийте в нього блискавку. Верхня деталь повинна бути трохи довше нижньої, приблизно на 4 см, але відповідати їй по ширині.
3
Виріжте з потрібної тканини додаткові смуги по 10-15 см шириною. З цих смуг ви зробите оборки і вошьете їх в наволочку. Довжина оборок повинна бути більше периметра наволочки - викроюйте їх з запасом на плісировку.
4
Смуги оборки отутюжьте і зшийте в загальне кільце. Визначте, де будуть кути наволочки і заколіть кути складання булавками. Потім прострочіть оборку на машинці, вручну або за допомогою спеціального шва роблячи акуратну плісировку, щоб оборка була пишною.
5
Візьміть верхню деталь наволочки, складіть її з воланом лицьовими сторонами один до одного, і починайте пристрочують на машинці оборку до деталі з виворітного боку. Після цього пристрочите до верхньої частини з воланом нижню частину наволочки, в яку вже вшита застібка-блискавка.
6
Ваша наволочка готова - можете прикрасити її аплікаціями, кистями і вишивкою. Надіньте наволочку на підготовлену подушку і прикрасьте улюблений диван або крісло.