Як вивести йод з одягу.

Пляма від йоду має високу стійкість, воно нерастворимо у воді, вивести його в домашніх умовах можна тільки за допомогою певних хімікатів. Чим швидше зайнятися виведенням плями, тим швидше і легше можна буде повернути одязі первозданний вигляд.
Вам знадобиться
  • - ацетон
  • - картопляний крохмаль
  • - денатурований спирт
  • - питна сода
  • - медичний спирт
  • - хімічні засоби для виведення плям
Інструкція
1
Дія хімікатів на тканину і міцність її забарвлення необхідно спочатку перевірити на запасному шматочку матерії. Якщо він не зберігся, тоді біля шва або на підшивці з вивороту. Вироби з тканин зі штучних волокон чистити без проби ацетоном, оцтом, спиртом не можна. Також не рекомендується використовувати розчини занадто великої концентрації.
2
Обробіть пляму від йоду більш слабким розчином хімікату і чергуйте обробку забруднення з промиванням у холодній воді. Перед тим як почати виводити пляму, смахніте з нього пил спочатку сухий, а потім трохи вологою щіточкою або губкою. Для того щоб було зручніше виводити пляму, натягніть місце забрудненої тканини на стакан або кухоль, умочіть ватний тампон або білий шматочок м'якої натуральної тканини в потрібну рідину і акуратно потріть їм пляма. Виводити пляму з одягу треба з виворітного боку.
3
Пляма від йоду можна успішно вивести за допомогою підручних засобів: Пляма рясно змочіть водою і натріть крохмалем. Повторіть цю операцію до зникнення йоду , потім прополощіть тканину в холодній воді. Якщо пляма застаріле, то потрібно розвести крохмаль до стану рідкої каші і опустити в нього забруднену тканину на ніч. Потім прополоскати в теплій воді з пральним порошком.
4
Потріть пляма денатурованим спиртом або ацетоном, потім виперіть тканину у воді з пральним порошком і прополощіть в холодній воді.
5
Замочите забруднену тканину в розчині нашатирного спирту (додайте в склянку води кілька крапельок нашатирного спирту), потім виперіть в теплій воді з порошком і прополощіть в холодній.
6
Пляма засипте питною содою, залийте оцтом і залиште на ніч, вранці прополощіть тканину в холодній воді.
7
Змочуйте місце забруднення медичним спиртом до тих пір, поки пляма не зникне. Потім виперіть річ звичайним способом.