Як продати салон краси.

Купівля-продаж бізнесу - справа звичайна. Причини у продавців можуть бути різними: криза, пошук нової, більш прибутковою сфери або банальне невміння вести бізнес. Щоб вигідно продати салон краси, потрібно ретельно підготувати його до угоди.
Вам знадобиться
  • висновок аудиторської перевірки
  • довідки про відсутність заборгованості
  • маркетинговий огляд
  • пояснювальний лист
  • юрист для супроводу угоди
Інструкція
1
Зверніться в аудиторську компанію, щоб вона проаналізувала стан вашої фірми на даний момент. Це значно прискорить процес продажу, адже у вас на руках будуть вже готові звіти незалежних експертів, і потенційному покупцеві не доведеться витрачати свій і ваш час на самостійну перевірку.
2
Якщо ви орендуєте будинок, продовжите термін оренди. Проведіть переоцінку майна, яке перейде майбутньому власнику.
3
Зберіть довідки, які підтверджують, що ви не маєте ніяких заборгованостей перед банками.
4
Надайте покупцеві дані маркетингового огляду, який часто здатний підвищити рівень продаваного бізнесу.
5
Заздалегідь підготуйте варіанти оформлення угоди (оренда з викупом, злиття, поглинання і т.д.), які покупець, віддасть на ознайомлення своєму юристу.
6
Складіть пояснювальний лист. У звітах можуть бути відображені не дуже хороші показники, які відлякають покупця. Грамотно написаний лист, яке великі недоліки переводить в незначні, здатне змінити думку покупця в потрібну сторону.
7
Визначтеся з тим, кому б ви хотіли продати свій бізнес. Можливо, у вас будуть покупці, які вважають придбання салон а краси справою свого життя, і будуть готові віддати вам якщо не будь-які гроші, то вельми великі - тільки продайте! Але будуть швидше за все і ті, яким все одно який бізнес, аби півгодини його придбати. Намалюйте уявний портрет майбутніх покупців і спробуйте вгадати їх поведінку, реакції, ніж вони можуть керуватися при прийнятті рішення про купівлю або відмови від неї.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не поширюйте інформацію про продаж бізнесу! Ви просто можете не продати свій салон. Причин тут декілька: - Конкуренти, поширивши новина про продаж вашого салону, можуть донести цю інформацію до ваших клієнтів, які навряд чи захочуть відвідувати салон, що знаходиться в підвішеному состояніі.- Постачальники перестануть давати вам відстрочку, підстраховуючи себе.- Персонал, дізнавшись про продаж салону, може піти від вас у пошуках більш стабільного місця роботи: невідомо які нововведення чекають працівників з передачею салону в інші руки.
Корисна порада
Компанія, яка буде займатися оформленням всієї документації, повинна мати бездоганну репутацію, хороші зв'язки і професійну команду фахівців. Ви платите їй чималі гроші, тому ваш салон повинен бути представлений в найвигіднішому світлі.