Як дізнатися, чи вистачає живлення. Як дізнатися чи скоро піде малюк.

Молоді мами часто турбуються про те, чи добре їсть їх малюк і чи достатньо йому харчування . Адже маленькі діти, особливо груднички, частенько відмовляються їсти або зовсім засипають під час годування. Як же визначити вистачає дитині харчування чи ні?
Інструкція
1
Перше, на що варто звернути увагу, - це вага. Це головний показник. Якщо дитина добре їсть, і йому вистачає грудного молока або суміші, то він набирає у вазі. Кожен день зважувати дитини зовсім необов'язково, достатньо буде стежити за середньомісячної надбавкою. У перші півроку життя малюк повинен набирати в середньому близько 800 грам на місяць. Однак слід зауважити, що якщо у малюка є проблеми зі здоров'ям, наприклад, родові травми, ураження ЦНС, проблеми з боку травної системи, швидше за все навіть при дуже хорошому апетиті вага дитина набирати не буде.
2
Також необхідно звернути увагу на стілець дитини. У нормі у малюків до 6 тижнів стілець повинен бути 3-4 рази на добу. Він повинен бути сметанообразний, жовтий, без вкраплень згорнутого молока. Ознакою нестачі харчування може бути дуже рідкий стілець або навпаки дуже густий або рідкий.
3
Якщо у малюка запор, не поспішайте робити клізму або давати проносне, переконайтеся, що дитина з'їдає достатню кількість молока або суміші. Приблизний добовий обсяг харчування для малюків до місяця - 500-650мл, 1-5 місяці - 700-900мл, 5-12 місяців - 900-1000мл. Білі згустки молока в стільці дитини, свідчать про те, що харчування засвоюється не повністю. Мамі слід змінити свій раціон, якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, а искусственникам необхідно підібрати іншу суміш.
4
Також визначити, чи вистачає дитині харчування , можна за допомогою «методу мокрих пелюшок». Мамі необхідно порахувати, скільки разів на день мочиться дитина. У нормі малюк пісяє 6-8 разів на день, для новонароджених число сечовипускань становить 20-25 разів. У ситого дитини сеча майже безбарвна і не має різкого запаху. Цей метод вірний тільки в тому випадку, якщо малюк не отримує ніякої рідини, крім молока або адаптованої молочної суміші.