Як правильно проводити співбесіду.

Співбесіда є основним методом відбору кадрів. Від того, наскільки грамотно воно буде проведено, багато в чому залежить якість роботи майбутнього співробітника, а, значить, і успішність компанії.
Інструкція
1
відомий заздалегідь кандидата про точний час проведення співбесіди і розкажіть, як до вас можна добратися.
2
Підготуйте приміщення, де вас не будуть відволікати - це може бути окремий кабінет або переговорна.
3
Роздрукуйте резюме здобувача, щоб під час співбесіди спиратися на факти, які в ньому викладені.
4
Підготуйте завчасно питання, які задасте при зустрічі кандидату. Подумайте, якими професійними якостями повинен володіти ідеальний здобувач, напишіть їх на папері і отсортируйте за ступенем важливості.
5
Почніть співбесіду з абстрактних тем, а не з питань по роботі. Запитайте, чи зручно кандидату добиратися до офісу, чи легко він знайшов адресу - так ви його заспокоїте і дасте можливість розслабитися. Коротко розкажіть про вашу компанію: про специфіку бізнесу, відкритою вакансії.
6
Під час розмови ставте питання так, щоб вони підштовхували до розгорнутому відповіді, а не до односкладових «так» чи «ні». Наприклад, замість питання «Вас влаштовувала заробітна плата на останньому місці роботи?» Краще задати питання «Які причини послужили вашого звільнення?».
7
Будьте коректні. Якщо бачите, що кандидат хвилюється і насилу підбирає слова, не перебивайте і не показуйте своєї зневаги.
8
Чи не вдавайтеся до стресового інтерв'ю без необхідності, особливо якщо для вакансії стресостійкість не є основною вимогою.
9
Подумайте про інші методи оцінки кандидата - опитувальники, тести, презентації. Наприклад, якщо ви шукайте бухгалтера, а для цієї посади вам необхідний уважний людина, яка зможе зосередитися на роботі, доцільно провести тест на уважність.
10
Будьте готові до того, що кандидат теж задасть вам кілька запитань. Найчастіше задають питання про індексацію заробітної плати, про причини відкриття вакансії, про можливі переробках.
11
На закінчення подякуйте здобувача за візит і повідомте, коли зможете зателефонувати і повідомити про своє рішення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NlBudexq4dg