Як пересадити орхідею.

В даний час досить багато людей займається розведенням орхідей. Перед ними постійно виникає питання - як правильно виконувати пересадку рослини? Дане заняття зовсім не складне. Однак від вас потрібна особлива увага.
Інструкція
1
Відразу потрібно зазначити, що пересадка орхідей проводиться тільки після того, як закінчився період цвітіння. Не рекомендується пересаджувати рослину частіше, ніж один раз на два роки. Визначити, чи потребує рослина в пересадці, можна за сумнівним якістю грунту, а також по незадовільного стану коренів. Також можна звернути увагу на зовнішній вигляд листя. Вони будуть мляві, пониклі і пожовклі. Все це вказує на непорядок кореневої системи.
2
Отже, ви все-таки визначили, що робити пересадку необхідно найближчим часом. Не варто боятися цієї справи. Пересадка рослини справа хоч і делікатне, але під силу навіть новачкам квітникарям. Для того щоб виконати пересадку рослини, необхідно запастися всім необхідним. Заздалегідь потрібно придбати спеціальний грунт для орхідей, прозорий горщик, в якому є кілька отворів на дні, керамзит, маленькі ножички і мелену корицю, за допомогою якої проводиться присипка зрізів коренів. Замість горщика можна використовувати пластикове відерце. На його стінках і дні потрібно зробити невеликі отвори, щоб відбувалася циркуляція повітря.
3
Досить рідко відбувається розростання системи орхідеї до такої міри, що вона потребує горщику великого розміру, ніж попередній. Горщик необхідно підбирати за розміром орхідеї. Коріння квітки потрібно опустити в горщик, і якщо збоку залишається відстань близько 2 сантиметрів, то він підходящий.
4
Перед пересадкою рослину потрібно добре полити. Це необхідно для того, щоб коріння були пластичними. Рослину можна буде легко вийняти зі старого горщика. Акуратно звільніть рослина з субстрату. Робіть все вкрай акуратно, намагайтеся не пошкодити коріння. В іншому випадку рослина загине. Не бійтеся, якщо коріння зрідіють. Квітка в майбутньому зможе наростити нову кореневу масу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N1USt7wo_t4
Орхідея - один з найкрасивіших квіток, який не перестає захоплювати око своєю витонченістю. Однак ця рослина категорично не любить пересадки і досить болісно переносить цю процедуру.
Вам знадобиться
  • - спеціальний грунт для орхідей;
  • - прозорий горщик (з отворами в дні);
  • - керамзит;
  • - деревний або активоване вугілля (можна замінити корицею);
  • - гострий ніж.
Інструкція
1
Рекомендується пересаджувати орхідею тільки після закінчення періоду цвітіння рослини, і не частіше одного разу на три роки. За зовнішніми ознаками можна більш точно визначити, коли саме рослині потрібна пересадка: - якщо в грунті є неприємний запах компосту і цвілі, а також запах прілого листя; - в горщику утворилося вільне місце, субстрат осів (якщо горщик прозорий, можна розглянути щільні і злежалі ділянки); - видно сірі, підгнилі ділянки коренів (здорові коріння мають зелений або червонуватий відтінок, іноді білий).
2
Коріння орхідеї дуже крихкі, тому постарайтеся звести ризик пошкоджень до мінімуму. Для цього добре зволожите рослина перед пересадкою, це допоможе легко відокремити коріння від стінок ємності. Якщо орхідея росла в глиняному горщику, доведеться потрудитися (акуратно відокремте коріння від стінок горщика дерев'яною паличкою). Значно простіше йдуть справи з пластиковими горщиками.
3
Після того як ви успішно витягли рослина, замочіть його в трохи теплій, відстояною воді. При цьому коріння повністю намокнуть і старий субстрат легко від них відокремиться. Якщо на коренях залишилися деякі шматочки кори, які тримаються міцно, що не бажано їх відривати, краще залиште. Поки рослина отмокает, приготуйте субстрат.
4
Коли старий субстрат відокремиться від коріння, огляньте їх уважно на предмет гнилі. Видаліть відмерлі частини за допомогою гострого ножа (ні в якому разі не руками) аж до живої тканини. Всі зроблені зрізи підсушіть і припудріть деревним або активованим вугіллям для знезараження.
5
На дно підготовленого горщика трохи більшого діаметру насипте шар керамзиту, потім частина підготовленого субстрату. Акуратно помістіть рослина в горщик і поступово присипте грунтом до рівномірного заповнення. Чи не втрамбовуйте сильно субстрат, доцільно буде прикрити його мохом.
6
Після пересадки поставте горщик з орхідеєю з затемнене місце і періодично обприскуйте навколо нього повітря. Поливати рекомендується через 1-1,5 тижні.