Як сіяти полуницю. Як сіяти насіння полуниці.

В даний час відомо три способи розмноження полуниці: насінням, діленням кущів і вусами. Найчастіше садівники використовують перший спосіб. Справа в тому, що краще і простіше полуницю посіяти, ніж займатися діленням кущів.
Інструкція
1
Для початку розглянемо спосіб розмноження полуниці насінням. Найчастіше цей спосіб використовують в рамках селекційних робіт, щоб вивести нові сорти. Справа в тому, що в даному випадку не все властивості від материнської рослини будуть передаватися до молодого. Таким способом найкраще розмножувати дрібноплідні сорти садової суниці, у якої практично не утворюються вуса. Для того щоб отримати насіння, необхідно спочатку зайнятися збором стиглих ягід. Потім у них зрізається верхній шар. Його розтирають на полотнині і добре сушать. Тільки після цього можна легко відсіяти насіння. Далі їх кладуть на зберігання. Відзначимо, будь насіння суниці мають хорошу схожість тільки 4 роки. Перед тим, як займатися посадкою насіння, його слід добре замочити на 3 дні. Для цієї мети краще всього використовувати снігову або ж дощову воду. Міняти воду необхідно не менше 2 разів на день.
2
Далі можна розглянути розмноження полуниці діленням кущів. Даний спосіб застосовують тільки тоді, коли є великий недолік в посадковому матеріалі або, якщо необхідно терміново виконати перенос деяких сортів рослин на нове місце. Цей спосіб можна застосувати, якщо ягоді 3-4 роки. Молоді рослини не можуть розмножуватися цим способом. Досить часто діленням кущів виробляють розмноження ремонтантной полуниці. Однак підходять тільки деякі її сорти, спеціально виведені для цього. Виробляти пересадку пагонів найкраще навесні. За літо рослина зміцніє і буде добре підготовленим до зими.
3
Розглянемо розмноження вусами. Цей спосіб користується великою популярністю, так як вуса на полуниці утворюються саме для розмноження. Вуса можуть з'явитися під час масового розростання вегетативних бруньок або проростання нирок нових ріжків. Спочатку відбувається утворення розетки листя, а тільки потім починається відростання коренів в грунті. У підсумку, кожен вус буде давати життя одному новому рослині суниці.