Як розпізнати коклюш.

Коклюш за своєю природою відноситься до гострих інфекційних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Досить часто зустрічається у дітей, але можуть перехворіти і дорослі. Особливу небезпеку це захворювання становить для новонароджених.
Інструкція
1
Тривалість захворювання близько шести тижнів. Хвороба проходить в три етапи: - початковий або катаральний; - період спазматичний; - одужання.
2
Можна виділити легку, середню і важку форми коклюшу, все залежить від того, як швидко було виявлено захворювання і проведена антибактеріальна терапія. Коклюш ная паличка вражає верхні дихальні шляхи, саме вони і є « воротами »для цієї хвороби.
3
Основний симптом - це тривалий сухий кашель нападів характеру. У більшості випадків піднімається температура, але незначно. На початковому етапі цю хворобу не можна відрізнити від звичайної застуди або грипу. Хворий відчуває загальну слабкість: чхання, кашель, виділення з носа. Необхідно відзначити, що кашель не виліковується ніякими стандартними ліками, не допомагають обгортання, компреси і гірчичники. У цей період людина, котра захворіла на кашлюк, найбільш заразний.
4
Відмітна риса коклюшу - це спазматические напади, які починаються на другому етапі захворювання. Приступ супроводжується кашльовими поштовхами, хворий дуже збуджена, обличчя його може прийняти червонуватий і навіть синюватий відтінок. Для немовляти такий напад може загрожувати зупинкою дихання.
5
Найчастіше кашель може супроводжуватися блювотою. Найчастіше кашель починається вранці або вночі, хворий нахиляє голову вперед і висовує язик. Тривалість нападу - кілька хвилин. Під час нападу можуть початися мимовільні сечовипускання і дефекації. Коли напад добігає кінця, у хворого виділяється прозора, густа мокрота.
6
Після закінчення нападу хворий на кашлюк робить вдих, який супроводжується свистом. Кашльові поштовхи йдуть один за одним, не даючи людині можливості перепочити, тому такі напади дуже вимотують хворого.
7
При неправильному лікуванні коклюш може викликати бронхопневмонию - поразка легких, а також може привести до змін в головному мозку через судоми. Лікування коклюшу, особливо для новонароджених дітей, повинно проходити тільки стаціонарно під постійним наглядом лікарів.