Як склеїти купюру.

Якщо купюра розпалася на дві частини, немає приводу засмучуватися. По-перше, вона, швидше за все, не втратила свою платоспроможність з юридичної точки зору. По-друге, її можна склеїти, причому, таким чином, що місце склейки виявиться майже непомітним.
Інструкція
1
Обов'язково переконайтеся, що купюра розпалася саме на дві частини, а не, скажімо, на три. Якщо сумарна площа всіх збережених частин банкноти менше 50 відсотків, або якщо на жодній з них немає номера та серії, з втратою платоспроможності купюри доведеться змиритися.
2
Якщо є всі частини купюри із сумарною площею більше 50 відсотків і хоча б з одним номером, але вони дуже малі, краще не склеювати банкноту, а обміняти її в банку.
3
У випадку, якщо банкнота гарантовано розпалася саме на дві частини, то все залежить від того, яка з них загубилася. Якщо ні меншої частини, а велика мається, то вам пощастило - в банку купюру обміняють на нову. Менша частина, навіть якщо вона потім знайдеться, і на ній є номер, платоспроможності не має.
4
Якщо збереглися обидві частини купюри, приступите до їх склеювання. Візьміть канцелярський клеїть олівець. Ніякі інші клеї, навіть якщо вони також є канцелярськими, в тому числі, ПВА і силікатна, використовувати не можна. Те ж стосується і клейкої стрічки будь-якого роду - шов буде дуже помітним, а при спробі відклеїти стрічку можна пошкодити купюру до такої міри, що вона втратить платоспроможність.
5
Взявши в руки одну половину банкноти. Нанесіть клей на її рваний край з обох сторін. Те ж зробіть і з другою половиною.
6
Притисніть їх один до одного таким чином, щоб повністю поєднати зображення як по горизонталі, так і по вертикалі. Помістіть склеєну купюру між двома аркушами паперу, потім на кілька секунд прикладіть до шву тиск.
7
Акуратно, щоб знову не розділити банкноту, зніміть зі шва обидва аркуша паперу.
8
Проведіть по шву клеїть олівцем спочатку з одного боку, потім з іншого.
9
Поставте купюру вертикально, щоб шва нічого не стосувалася, і дайте клею висохнути. Якщо банкнота крупна, сушіть її в сейфі.
10
Не опускайте склеєну купюру в платіжний автомат. Там вона може розпастися і зіпсувати купюроприймач.
Для різних навчальних дитячих ігор і прикладних видів творчої діяльності у вигляді наочних посібників для пояснення матеріалу може знадобитися склеїти об'ємний трикутник . Завдання це не дуже складна, однак вимагає акуратності і ретельності при виконанні окремих операцій.
Інструкція
1
Для початку потрібно підготувати заготовки для майбутнього виробу. Для цього на папері, картоні чи іншому матеріалі намалюйте два однакових трикутник а потрібного розміру. Вони не повинні розташовуватися щільно один до одного, так як далі потрібно буде домальовувати ці фігури. Краще за все будуть виглядати рівнобедрені або рівносторонні трикутник і, у яких рівні або дві, або всі три сторони.
2
Після цього домалює до отриманих фігурам прямі, що йдуть з кутів трикутник а назовні таким чином, щоб вони ділили кут, з якого виходять, наполовину. Довжина лінії повинна відповідати товщині майбутнього об'ємного вироби.
3
Відзначивши необхідну довжину ліній, з отриманих трьох точок побудуйте ще один трикутник , який повинен вийти на зразок внутрішньої фігури, тільки більше на товщину вироби. Виконати це потрібно з кожним з двох трикутник ов, які будуть згодом передньої і задньої сторонами фігури.
4
Далі акуратно проріжте лінії, що йдуть з вершин меншого внутрішнього трикутник а, і зігніть внутрішню фігуру по лініях контуру. У результаті виходить фігура потрібного розміру, за якою знаходяться припуски на товщину вироби.
5
В кінці потрібно з'єднати два отриманих трикутник а, причому наявні припуски, що утворюють бічні сторони об'ємної фігури, повинні входити одна в одну.
6
Кути припусков і зрізи подрежьте, потім вставте один в одного, щоб вони не виступали за контури деталі. Ретельно примірявши дві половинки вироби, промажьте припуски на товщину ПВА або іншим клеєм для використовуваного матеріалу і, з'єднавши половини, склейте їх.
7
Якщо використовується щільний матеріал, який не клеїться відразу, з'єднайте дві з сторін трикутник а і зафіксуйте шви скріпками. Коли сторони просохнуть, можна склеїти і третє ребро.