Як почистити метал.

Практично всі метали , якщо вони не покриті захисним шаром, в тій чи іншій мірі схильні до окислення під впливом повітря і особливо води. Природно, з'являється потреба в їх очищенню від іржі, всіляких нальотів, інших сторонніх речовин.
Вам знадобиться
  • Ветошь, тампони, соди, сіль, оцет, миючі засоби.
Інструкція
1
Особливо часто необхідність почистити металеві поверхні виникає у домохозяек.Чтоби почистити чавунну сковороду від з'явилася іржі, візьміть вологу ганчір'я і, вмочуючи її в суху кухонну сіль, ретельно почистіть. Заодно ви позбудетеся і від неприємного "залізного" присмаку їжі, приготовленої на такий сковороде.Прежде ніж очищати чавунну сковороду від накопичилася сажі і пригорілого жиру, потримайте її в міцному гарячому розчині кальцинованої соди (1 стакан соди на 2 л води) і силікатного клею. Півтори - дві години - і нагар легко зніметься металевої щеткой.Стальние дека після миття в гарячій воді протріть густий кашкою з питної соди і води. Через кілька хвилин змийте. Так ви позбавитеся від залишків загустілого жиру. Від пригорілого жиру використовуйте металеву щітку або мочалку.Блестящіе каструлі, сковороди, сотейники з нержавіючої сталі з нікелевим покриттям не вимагають особливого клопоту при митті і чищенні. Мийте її так само, як і скляний або фарфоровий посуд, тими ж миючими засобами. Ніяких абразивов! Столове срібло складіть, наприклад, в каструлю і залийте розчином оцту і молока в рівних частинах. Залиште на 8-10 годин, після чого вимийте в мильній гарячій воді і насухо витріть.
2
Щоб почистити предмети зі сталі (наприклад, інструменти), в склянку на 20 частин нафти додайте 1 частина парафіну і ретельно збовтайте до повного розпускання парафіну. Витерши підлягає чищенні предмет, покрийте його за допомогою кисті цією сумішшю. Потім залиште на 10-12 годин на місці, куди не потрапляла б пил. Після чого протріть предмет сухий шерстяний тряпкой.Медние предмети з полірованої міді протріть спочатку м'якою ганчіркою, змоченою в гасі, а потім почистіть вовняною ганчіркою порошком мела.Сільно запущені мідні предмети, щоб повернути їм блиск, протріть попередньо ганчіркою, змоченою розбавленою соляною кислотою. Після цього виконайте з ними ту ж процедуру, що описана више.Предмети з нікелю змочіть спочатку 2-3 рази сумішшю з 50 частин спирту і 1 частини сірчаної кислоти. Потім промийте водою і, змивши знову спиртом, витріть тонкої полотняною серветкою.
3
Для чистки позолочених виробів ніколи не застосовуйте засоби, що містять абразиви, навіть м'які. Щоб видалити бруд з позолоченої поверхні, протріть її ватним тампоном, змоченим в скипидарі, спирті або денатурате.Чтоби почистити прикраси з благородних металів з дорогоцінними каменями, скористайтеся зубною щіткою і звичайної білої зубною пастою. При цьому паста переважно, оскільки вона володіє кращими абразивними свойствамі.Чтоби відновити блиск срібним виробам, занурте їх на 2-3 години в воду з нарізаною картоплею, а потім сполосніть чистою водою.
Зверніть увагу
Якщо ви будете чистити срібло в гумових рукавичках, воно потьмяніє. Користуйтеся краще бавовняними або пластиковими рукавичками.