Як ізолювати пічну трубу. ізоляція для пічної труби.

Чим щільніше заізольована пічна труба, тим краще вона буде відносно пожежної безпеки. До того ж, правильно виконана ізоляція пічних труб захищає стіни будинку від усадки, зайвого перегріву каналів димоходу і появи тріщин.
Вам знадобиться
  • - труба для внутрішньої ізоляції (меншого діаметра, ніж основна);
  • - базальтова вата;
  • - в'язальний дріт;
  • - лист нержавіючої сталі;
  • - мотузка;
  • - держак від лопати;
  • - саморізи;
  • - Глиняни-піщаний розчин.
Інструкція
1
Для того щоб почати ізоляцію пічної труби, візьміть базальтову вату і за допомогою неї оберніть трубу в декілька шарів. Потім закріпіть те, що вийшло, в'язальної дротом. Оштукатурьте глиняно-піщаним розчином.
2
Проведіть вимірювання периметра труби разом з базальтової ватою. Виходячи з отриманого розрахунку, відріжте лист нержавіючої сталі необхідної довжини. Ширина сталевого листа повинна бути не менше одного метра.
3
Для додання правильної форми металевої заготівлі, оберніть її навколо пічної труби меншого розміру. Кути скруглять вручну або за допомогою прокатних валків.
4
Отриману заготовку надіньте на пічну трубу . Якщо ширина заготовки складає більше половини метра, то скористайтеся двома мотузками. Почніть стягувати мотузкою в обхват труби, накинувши обидва кінці мотузки на держак від лопати. Продовжуйте підкручувати держак.
5
Руками обережно підбивайте нержавійку з боків, щоб метал не надламався. Щоб завершити процес, підкручувати держак до необхідної натяжки.
6
Щойно досягнете потрібної натяжки, вирівняйте конструкцію і закріпіть метал за допомогою саморізів.
7
Для продовження ізоляції пічної труби повторюйте процедуру необхідну кількість разів. Щоразу сдвигайте мотузку в потрібному напрямку, накладайте наступний лист нержавійки з захлестом і нижній край цього листа закріплюйте тільки одним саморізом.
Зверніть увагу
Щоб уникнути пожежі і швидкого займання дерев'яних конструкцій, витримуйте необхідну відстань від пічної труби до бистровоспламеняющіхся частин будівлі і не нехтуйте якісної ізоляцією.
Корисна порада
Щоб запобігти надмірному і небезпечне нагрівання димових каналів, регулярно прочищати пічну трубу від димової сажі.